Mrazy se blíží, zalévejte, radí kolínské zahradnictví

Zalijte ovocné stromky
 

Kolínské zahradnictví Kempa radí všem majitelům zahrádek, blíží se mrazy, a tak zalévejte. Co byste měli právě nyní zalévat a proč vlastně? 

Zalijte stále zelené rostliny, nebo ovocné stromky

„Mrazy se blíží velmi rychle, doporučujeme Vám během zítřka zalijte co nejvíce rostlin na zahradě. Především na podzim vysázené ovocné stromky a keře. Taktéž doporučujeme zalít rostliny stále zelené jehličnaté i listnaté (rododendrony, azalky, kalmie, bobkovišně atd.). Zalijte rovněž choulostivé rostliny a růže,“ radí zahradníci z tohoto zahradnictví.

 

Stále zelené rostliny zalévejte i v zimě

A proč byste neměli ani v zimě zapomínat na zálivku? Některé rostliny totiž potřebují vodu i v zimě. Zejména se jedná o stále zelené a jehličnaté dřeviny. Problém nastává hlavně, pokud je zima bez sněhu, kdy může půda promrznout až do hloubky 30 cm. Takto voda není pro rostliny dostupná. Pokud mrzne skutečně dlouho, pak se voda přemění na ledových čočky a rostliny mohou usychat. Stále zelené rostliny by tedy měly mít kolem sebe dostatek chvojí, nebo podobného materiálu, který způsobí, že kořeny nepromrznou. K rostlinám a stromům také přihrnujte v případě sněhové nadílky sníh, který zvýší zásobu vláhy.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru