Holení intimních partií: Jak jsou na tom Češky a jaké jsou nejžhavější trendy současnosti?

U nás i ve světě stále přibývá žen, které si holí celé intimní partie. Připadají si tak prý čistější, svěžejší i sebevědomější. Navíc se to líbí v drtivé většině i jejich partnerům. Podle odborníků však chloupky na intimních místech mají své důvody a dokonce může zmiňované holení někdy přinést i nejrůznější zdravotní problémy. Jak jsou na tom ale vůbec Češky oproti zbytku světa? A jaké jsou současné nejoblíbenější trendy v holení intimních partií?

14.06.2018 - 13:30   |  
Jak jsou na tom Češky vůči světu a co je v dnešní době IN?
Zobrazit fotogalerii (4)

Holení podpaží a nohou u žen je v dnešní době považováno již za naprostou samozřejmost. Dá se dokonce říci, že společnost přestává tolerovat ochlupení v těchto místech. Doba však postupně dospěla i k holení intimních partií. V Česku se holí až 70 % žen, z toho více než polovina kompletně všude. I tato čísla dokládají, že jsme v tomto trendu před některými v mnoha směrech vyspělejšími národy.

Brazilská depilace slavila boom i díky seriálu Sex ve městě, kdy tuto pekelně bolestivou proceduru podstoupila Carrie.

Spojené státy americké

Američanky si začaly odstraňovat chloupky z okolí intimních partií již zhruba v 60. letech. V roce 1971 se poprvé objevila v časopise Playboy žena v plavkách, která měla evidentně žiletkou upravené ochlupení. V té době tento snímek vyvolal obrovskou vlnu kritiky, protože feministky označovaly vyholené ženy za promiskuitní nymfomanky. Další mezník v této oblasti přišel v roce 1987. To otevřely dvě sestry brazilského původu v New Yorku první kosmetický salon, kde kompletně začaly odstraňovat ochlupení z okolí vagín. Podle nich je také pojmenována brazilská depilace. K jejich vůbec prvním zákaznicím patřily zejména pornoherečky, ale už po 10 letech k nim do salonů začaly chodit i ženy počestného zaměstnání.

Dnes si 40 % Američanek odstraňuje ochlupení z intimních partií úplně. 30 % si nechává „čárku“, 20 % lehce upravuje a 10 % nechává vzhled zcela přírodní.

Velká Británie a Německo

Možná trochu překvapivě sáhne ve Velké Británii po žiletce jen 49 % žen. A jen 26 % se holí úplně. Ženy prý nemají čas a nebaví je to... To Německo je oproti Británii jiný šálek kávy. Hned 65 % žen se dole holí, na opačné straně stojí asi 15 % zastánkyň přirozeného vzhledu.

Rusko

Zhruba sedmdesát procent žen v Rusku se "dole" holí a z toho 55 % odstraňuje ochlupení kompletně. Což znamená, že je Rusko patří v tomto hledisku mezi absolutní špičku.

Historie holení intimních míst sahá poměrně daleko - až do starého Egypta, kde vyholené pohlaví patřilo k bontonu vysoce urozených žen, které napodobovaly manželky faraóna. Ve starém Řecku pak vyholování symbolizovalo především krásu.

Současné nejoblíbenější trendy v holení intimních partií

Srdce: Výročí s překvapením

Chcete svého partnera překvapit na Valentýna nebo mu zpestřit třeba společné výročí? Srdce ve vašich kalhotkách ho určitě příjemně naladí. Jak na to? Abyste se během příprav nemusela zbytečně rozčilovat, můžete si pro tento romantický střih vytvořit či dokonce koupit šablonu. Některé ženy jdou ještě o krok dále a chloupky si obarví na červeno nebo na růžovo.

Přistávací dráha: Vaše soukromá ranvej

Úprava, která je díky své jednoduchosti mezi ženami velmi oblíbená. Chloupky na intimních partiích zastřihněte do obdélníkového proužku, který začíná v podbřišku a končí těsně nad klitorisem. Tento proužek by měl být poměrně úzký, záleží ale jen na vás, jak široký či dlouhý se vám bude líbit.

Pokud zkoušíte vytvořit tento tvar poprvé, doporučujeme proužek napoprvé nechat širší a delší a postupně ho zkracovat do tvaru, který chcete. Snáze tak dosáhnete požadovaného výsledku a nebudete se stresovat tím, že jste se najednou dostala mnohem dál, než bylo v plánu.

Brazilský styl: Všechno musí pryč

Proslulý brazilský styl nedává ochlupení žádnou šanci – jednoduše hlásá „pryč se vším“. Oproti holení chloupků do konkrétních tvarů je sice snazší, zároveň ale vyžaduje zvýšenou opatrnost. V citlivých záhybech vašich intimních partií si proto dávejte dobrý pozor, abyste výsledek nepokazila drobnými rankami či jizvičkami. 

Diamant: ukažte, že skrýváte opravdový poklad

Pokud vám výše zmíněné srdíčko připadá příliš ohrané a hledáte něco neobvyklého, pak zkuste diamant. Jeho tvar vychází z trojúhelníku, jako ozdoba intimních partií se proto velmi dobře hodí. Podobně jako srdce můžete i diamant vytvořit pomocí zakoupené či vytvořené šablony tak, aby byl jeho tvar opravdu dokonalý.

Víte, jaké barvy během letošního léta budou IN? Podívejte se na žebříček TOP 10! Více čtěte ZDE.

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Bob Novák

Trend vyholování a sugerování populaci že je to jediné IN a ti co se nevyholují jsou "divní" považuji za nešťastný. Vyholením klína žena ztrácí poslední tajemno. Místo pohledu do kučer, skrývajících onu "poslední hradbu" je člověk nechtěně konfrontován s délkou klitorisu, přečnívajícími stydiými pysky atd. Nemluvím o sexu ale i na nudistické pláži, kam se ženou chodíme. A ano poměr je 90 ku 10 procentům. Není nic hezkého vidět ženy přes 60 s vyholenými klíny. Ten trend není jen u mladých žen. Vídáme 60+ muže kompletně oholené. Ať si každý je jak chce ale když čtu článek za článkem které vyholování propagují a v diskusích urážky těch co tuto módu nevyznávají mrzí mne to. Žena je krásná jak je a veškerá vyholování podpaží a klínů jsou zbytečná. Ještě pochopím, když si ženy holí nohy, pokud mají černé husté ochlupení. No, možná zůstaneme my, co odmítáme vyholování jako kuriozita. Nevadí. Jen mne mrzí že pohledy, narážky a podobné články donutily manželku k holení podpaží od začátku období koupání až do jeho konce. Bohužel nadšení do vyholováni vede jeho stoupence k intoleranci a urážkám. Přitom jak krásný je člověk když je zcela přírodní.