Věčný boj s ucpanými póry nemusí být marný. Zbavte se jich jednou provždy

Ucpané póry a černé tečky na obličeji jsou strašákem mnoha žen i mužů. Mnohdy je "pórovitá" pokožka daná genetickou dispozicí, kterou nelze zcela odstranit, nicméně vhodnou péčí můžeme tento kosmetický problém zmírnit.

14.07.2018 - 08:00  
Je to stále to samé. Můžete vůbec vyhrát?
Zobrazit fotogalerii (3)

Základem je správná očista pleti v podobě pravidelného ranního a večerního odličování. Jen tak lze odstranit nahromaděné nečistoty, vyčistit póry a omezit jejich ucpávání a rozšiřování. Pokožku samozřejmě čistíme i v případě, že nejsme nalíčené. 

"Svým pacientkám také radím ráno omývat obličej vychlazenou termální vodou, která pokožku nejen probouzí a prokrví, ale také trochu stahuje póry. Pro vhodnou odbornou péči se doporučuje konzultace s dermatologem, který nejlépe poradí, jakou metodu zvolit. Dobré výsledky má microneedling, frakční laser a klasika v podobě chemického peelingu prováděného odborníky," říká dermatoložka MUDr. Věra Terzijská z Perfect Clinic Dermatology

Ideální je používat kvalitní nealergizující kosmetiku, nejlépe testovanou a certifikovanou dermatology. Nevhodné jsou produkty s olejovou strukturou a příliš "těžké" přípravky. Vyhněte se i masážím olejíčky. Zapomeňte též na make-upy s olejovými přísadami.

Vyzkoušejte mikrojehličkování

Koncept mikrojehličkování (microneedling) je založen na samoobnovovací schopnosti pokožky. Pomocí ručního elektrického přístroje s vysokou rotací pronikají mikrojehličky kolmo do pokožky a vytváří v hlubších vrstvách mikrotraumata, která stimulují tvorbu kolagenu a elastinu.

Nový kolagen redukuje hloubku vrásky, zvyšuje pružnost kůže, zlepšuje vzhled jizev a jiných defektů pleti. Výsledkem je jemnější, hladší, pevnější a mladší pokožka.

Vhodný peeling

Zkusit také můžete chemický peeling. Ten odstraňuje z pleti přebytečný maz, zrohovatělé buňky a kožní nečistoty.  Na rozdíl od mechanického peelingu neobsahuje žádné abrazivní složky. Pleť je po chemickém peelingu jemnější a barevně sjednocená. Dochází k zatažení pórů a vyjasnění pleti.

"Pro chemický peeling se používají kyseliny jako je kyselina glykolová nebo kyselina mléčná, trichloroctová, které se běžně vyskytují třeba v rajčatech, cukrové třtině nebo jogurtu. Dle typu pleti se použije různá koncentrace kyseliny," dodává MUDr. Věra Terzijská.

Víte, jak si správně čistit pleť? Zdaleka to není jen dámská záležitost. Čtěte zde.
Klíčová slova: