Cejlonský čaj: Vyhrál souboj s kávou a postupně dobyl svět. V čem je tak unikátní a který je nejlepší?

Tajemství zlatožluté a zlatohnědé barvy, intenzivní vůně a chuť či delší oxidace než u jiných druhů čajů. I takové jsou ceylonské čaje, které se řadí mezi nejlepší na světě. Díky své mnohaleté výrobní tradici i naprosté jedinečnosti se vyvážejí prakticky do celého světa a i na ochutnávku vyráží přímo na Srí Lanku rok od roku stále více turistů.

21.09.2018 - 08:30  
Cejlonský čaj patří k nejlepším na světě
Zobrazit fotogalerii (5)

Cejlonské čaje patří mezi černé čaje špičkové kvality, zvláště pak ty, které se pěstují ve vyšší nadmořské výšce okolo 1 500 až 2 000 metrů.

Samotné pěstování na plantážích Srí Lanky se datuje již od roku 1867. Přibližně o sto let později se pak plantáže staly majetkem Britů a kolem roku 1990 došlo k jejich rozdělení mezi stát a soukromé osoby. Výroba čaje má na Srí Lance mnohaletou tradici a cejlonské čaje se tak rozhodně řadí mezi nejoblíbenější čaje na světě.

Unikátní postup i speciální výběr

Co se týče postupu výroby čaje, tak velmi zajímavé je to, že čajové lístky leží až 12 hodin na kovovém sítu a po časovém rozestupu šesti hodin se obracejí. Následně se nalámou a rolují na speciálním stroji, kde nechybí jejich natřásání. Nakonec se lístky usuší a poté ještě projdou jedním tříděním kvality, které je rozdělí na hrubší a jemnější. Do Evropy následně putují ty jemné.

Ideální podmínky pro pěstování i nespočet druhů

Srí Lanka pěstuje čaj celkově v šesti různých oblastech, konkrétně se jedná o území Galle, Ratnapura, Kandy, Nuwara Eliya, Dimbulla a Uva. Tyto oblasti jsou ideální pro pěstování čaje díky svým příznivým klimatickým podmínkám, jemným celoročním srážkám nebo pro půdu bohatou na minerály, které zajišťují příznivý růst čajovníku. Za výjimečných podmínek se odtud nezískávají jen černé čaje, ale také čaje polo-zelené nebo zelené.

Nuwara Eliya - zdraví prospěšná jednička

Nuwara Eliya se řadí mezi nejchutnější, dosud známý cejlonský čaj. Okouzlí především svou svěží vůní i pozitivními účinky na lidský organismus. Mnozí vědci i léčitelé tvrdí, že je zárukou pevného zdraví i dobré nálady. Jeho složení se skládá z teinu, vitamínů, minerálů i antioxidantů. Zabraňuje předčasnému stárnutí buněk a snižuje riziko mnoha vážných onemocnění. Díky svým antibakteriálním a antiseptickým účinkům pomáhá také na různá infekční onemocnění.

Také čaj Uva je pravý cejlonský čaj, který by měl skutečně ochutnat každý milovník tohoto nápoje. Charakterizuje ho aromatická chuť s měděným a mírně pikantním nádechem, která jistě překvapí i vás. Mezi jeho příznivé účinky patří povzbuzení a navození fyzické svěžesti. Pomáhá také se soustředěním a pamětí. Může posloužit i jako prevence proti nádorovým onemocněním.

Bitva o Cejlon - káva versus čaj

Hemileiavastratrix, sloužité jméno, která vám s největší pravděpodobností nic neřekne. Hrálo však velmi silnou roli v zániku kávových plantáží na Cejlonu. Tuto bitvu vyhrál právě čaj, který ještě neměl ponětí, že jeho domovinou jednou bude Srí Lanka.

Samotný původ slova Cejlon se odvozuje ze sanskrtského sinha, což znamená v překladu „lev“, celý název lze přeložit jako „lví krev“.

Místní skořice si najde místo i v medicíně

V lidové medicíně se i cejlonská skořice používá již celá staletí. V součastné době patří mezi velmi zkoumané bylinky. Pozitivní vlivy například přínáší u kardiovaskulárního systému, při cukrovce či při akné.

Zanzibar: Ráj na zemi s bohatou kulturou, bláznivou dopravou i dobrotami na ulici. Více čtěte: ZDE.