Indický šafrán jako lék prakticky na všechno. Proč má kurkuma takovou pověst a jaká je pravda?

Indové konzumují průměrně dva gramy tohoto koření denně. A právě díky tomu podle výzkumníků mají několikanásobně nižší výskyt civilizačních onemocnění v porovnání s evropskými krajinami. Tam totiž jedí kurkumu spíše v miligramech. V čem tkví její síla a od čeho všeho vám může pomoci?

08.04.2019 - 18:30  
Indové konzumují průměrně dva gramy tohoto koření denně, proč?
Zobrazit fotogalerii (3)

Kurkuma je známá také pod svým názvem indický šafrán. Jedná se o rostlinu, kterou v ajurvédské medicíně považují za lék prakticky na všechno. Kolíbkou ajurvédy je Indie a právě tato země je původcem kurkumy.

Málokterá rostlina se může pochválit tak širokým efektem pozitivních vlivů na lidské zdraví, jako má tento sušený mletý kořen, který je u nás hodně znám také jako součást koření kari. Dodává mu totiž jeho typickou intenzivní oranžovo-žlutou barvu a koření také svěže voní. Za léčivé vlastnosti této klíčové složky mnoha pokrmů zodpovídá unikátní účinná látka, která se nazývá kurkumin.

Přírodní alternativa léků proti zánětům

Kurkumin je v současné době jeden z nejslibnějších kandidátů na potlačení zánětu bez dalších nežádoucích vedlejších účinků. Řada klinických studií potvrdila, že na zánětlivé procesy má identické účinky jako kortizon nebo fenylbutazon.

Podávání kurkumy se nedoporučuje kombinovat s žádnou jinou angikoagulační léčbou.

Hlavní protizánětlivý účinek kurkuminu souvisí hlavně s jeho schopností potlačovat srážlivost krevních destiček a tlumit proces vyvolaný zánětlivými faktory. Předpokládá se, že v nadledvinkách stimuluje tvorbu kortizonu, který přímo podporuje léčivé procesy.

Úleva od revmatických bolestí

V rámci klinických pokusů se pacientům s revmatoidní artritidou podávalo 1 200 mg kurkuminu denně. Výsledky byly srovnatelné s další skupinou pacientů, jejíž léčba probíhala klasicky fenylbutazonem v rámci dávky 300 mg denně.

Ukázalo se, že u obou skupin došlo k prakticky identickému zmírnění ztuhlosti, opuchnutí kloubů a zlepšení pohyblivosti. Právě proto se kurkuma doporučuje jako doplňkový lék revmatoidní artridy, kde významnou úlohu v rozvoji onemocnění hraje právě zánět a oxidační stres.

Ochrání játra, sdce i cévy

Kurkuma obecně zmírňuje poruchy trávení, plynatosti a také nadýmání. Kurkumin totiž podporuje tvorbu žluče, což vede k lepšímu trávení tuků. Působí také proti zánětům žaludku, tenkého střeva a snižuje tvorbu nepříjemných žaludečních vředů. Uvolňuje také křeče hladké svaloviny trávicího traktu, podporuje vylučování gastrinu, což je hormon, který vyvolává produkci žaludečních kyselin, a také pankreatických enzymů, díky čemuž se zase omezuje množství helikobakteru v žaludku.

Ve formě antioxidantu je kurkuma přímo zodpovědná za ochranu jater a dokáže jim pomoci při chronických problémech, jako jsou infekční záněty a překonávání žloutenky. Příznivě také ovlivňuje léčbu jater při jejich toxickém poškození.

Už jen pravidelné podávání malých dávek kurkumy snižuje hladinu tuku v krvi. Díky tomu účinku a také schopnosti kurkuminu snižovat sráženlivost krve a zabraňovat tak tvorbě krevních sraženin se zařazuje tento antioxidant do skupiny látek, které potlačují velmi nebezpečné zdravotní problémy. Na mysli máme především kardiovaskulární onemocnění, mozkové mrtvice a hluboké žilní trombózy.

Mírní Alzheimerovu nemoc

Kurkumin totiž snižuje tvorbu amyloidových plaků, čímž chrání neurony před toxickými účinky tohoto peptidu. Tyto mechanismy nejspíše sehrávají roli v nízkém výskytu Alzheimerovy choroby v Indii, kde se konzumuje velké množství tohoto koření. Nedávný výzkům dokázal, že lidé, kteří jedí často jídla okořeněná kari, a tudíž i kurkumou, jsou méně postižení oslabením kognitivních funkcí podmíněných věkem.

Klíčová slova: