Kryolipolýza nedá kilům šanci. Mrznout se dá i s úsměvem

Jak metoda funguje, jak vlastně hubnete?
Zobrazit fotogalerii (4)
22.05.2019 - 18:00   |  

Hubnutí pomocí mrazu už v dnešní době není scénářem nějakého sci-fi filmu. Kryolipolýza, neobvyklá metoda, která však zaručuje trvalé výsledky, si našla místo i v české estetické medicíně. Že nemáte rádi zimu? Možná začnete.

Kryolipolýza je neinvazivní metoda redukce tuku, která využívá mrazu k rozpadu tukových buněk. Tato celkem nová metoda si získala velkou oblibu pro svou velkou účinnost a ročně ji na celém světě podstoupí téměř půl milionu lidí.

Nanukový výzkum

V roce 1970 dva dermatologové Epstein a Oren zaznamenali, že děti, které cucají nanuk, mají na tváři malou oblast zarudnutí, kde se pomalu snižuje tuk a vytváří se dolíček. Výzkum provedený v roce 2007 ukazuje, že tuková tkáň je citlivější na změny teploty než tkáň na bázi vody (kůže a nervy).

Kryolipolýzu nelze provádět na osobách s citlivostí či alergií na mráz, kardiostimulátor, problémy se srážlivostí krve a těhotných. Vhodnost pro daného klienta je nejlepší posoudit individuálně na konzultaci před ošetřením.

Z tohoto důkazu vědci vyvodili, že když se sníží teplota tukových buněk, krystalizují a buněčné enzymy přestanou fungovat. Krevní zásobení tukových buněk klesá a ty se rozpadají. Zatímco tukové buňky zmrznou, kůže a další struktury jsou ušetřeny.

Pohodlí na prvním místě

Procedura sama o sobě není příliš komplikovaná a diskomfort pro ošetřovaného je snížen na minimum. Klient je v pohodlí na lůžku. Ošetřovaná partie je pokryta membránou napuštěnou ochranným gelem, aby nedošlo k podráždění kůže. Poté je problematická oblast nasáta do chladicí hlavice, kde se po nasátí nejprve nahřeje a poté rychle zchladí na -5 až -10 stupňů Celsia. Zatímco chladicí zařízení pomalu likviduje tukovou vrstvu, podtlak pomáhá prokrvení oblasti.

Během nasátí může klient vlivem podtlaku cítit nepříjemné "tahání", prvních několik minut při zchlazení se může také dostavit pocit "píchání jehliček". Tyto nepříjemné pocity obvykle ale po pár minutách odezní a ošetřovaný může po zbytek procedury relaxovat.

Celý proces trvá zhruba 45 minut a poté je opatrně odstraněna hlavice přístroje. Působením chladu tuk změní svou strukturu, a proto je nutné následně ošetřenou oblast důkladně promasírovat. Po kryolipolýze může být ošetřená oblast mírně zarudlá a napjatá. Je to běžný jev hojení a netrvá více než několik dní.

Trvalý výsledek

Během přibližně čtyř týdnů začne tělo rozbité tukové buňky vylučovat a proces dokončí za tři až čtyři měsíce. Dostavení celého výsledku tedy trvá zhruba 12 týdnů.

"Naše tělo má pouze omezený počet tukových buněk, žádné nové nevznikají a tloustnutí je způsobeno rozpínáním těch stávajících. Díky tomu je výsledek trvalý, avšak je nutné dodržovat správnou životosprávu," vysvětluje majitelka Kliniky krásy Anděl Alena Jírů, která má s touto metodou bohaté zkušenosti.

Pro koho je vhodná

Ačkoliv výsledky kryolipolýzy jsou trvalé, nelze díky ní snížit vysoký stupeň obezity. Metoda je optimální pro jedince s nadváhou maximálně 10–15 kg. S vyšší nadváhou je nutné zákrok opakovat. Osoby s vysokým stupněm obezity mají vysoký podíl cévního tuku, který procedura nevyřeší. Ošetření lze provést kdekoliv na těle, kde je tukový polštář, nejčastěji se jedná o břicho, boky, vnitřní a vnější stehna, hýždě a vnitřní stranu paží. Zvláště u dam je časté odstranění "madel lásky", které lze běžným cvičením a dietou zredukovat jen velmi těžko..

Zkušenost klientky

Paní Eva podstoupila kryolipolýzu na jedné z nejprestižnějších estetických klinik u nás. Jaké jsou její dojmy? Byla to její první zkušenost, nebo už v podstatě věděla, do čeho jde?

Podstoupila jste i jiné redukční metody?
Neměla jsem žádnou zkušenost s hubnoucími procedurami, pokud tedy nepočítám marné pokusy o zhubnutí jako takové.

Co vás přimělo se rozhodnout pro kryolipolýzu?
Po dětech mě trápil tuk v oblasti spodního břicha a na radu kamarádky jsem se objednala na kryolipolýzu.

Jak jste se cítila při ošetření?
Musím říct, že jsem byla před samotnou kryolipolýzou poněkud vystresovaná, ale terapeutka mě uklidnila a všechno mi perfektně vysvětlila. Během kryolipolýzy jsem necítila žádnou bolest, jen chvíli pocit chladu.

Za jak dlouho se dostavily výsledky? Splnily vaše očekávání?
Prvních výsledků jsem si všimla asi po 3 týdnech a s výsledným efektem jsem spokojená.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru