Česneková tinktura na imunitu, zabírá i proti omikronu a čistí cévy. Recept je známý tisíce let

Recept byl objeven v roce 1972 v Tibetu na hliněných deskách a byl přeložen do mnoha jazyků
  |   zajímavost

Chřipka, potažmo i nová mutace koronaviru omikron. Očkování je jedna věc, v boji však pomáhá i příroda. Zkuste nasadit tibetskou očistnou kúru. Nehledejte v názvu nějaký exotický zázrak. Jde o starý, osvědčený česnek, který je nejstarším známým přírodním lékem. Jak si elixír připravit a co všechno dokáže léčit?

Akutní respirační choroby jsou strašákem v každé době, tím spíš v poslední době. Je dobré posilovat imunitu, ale také se umět bránit ve chvíli, kdy problémy nastanou.

Nejde přitom o žádný zázrak, řeč je o obyčejném česneku. Jeho příznivé účinky znali už naši předkové a starobylé národy jej považovaly za posvátnou rostlinu. O česneku se všeobecně říká, že pochází z Mongolska, odkud se postupně rozšířil do Číny a dalších míst, ale i u nás roste několik druhů divokého česneku.

Česnek umí bojovat i proti trombóze

A proč by česnek nemohl být tak zázračným lékem? Tak se podívejte, co vše obsahuje a na co působí. „Česnek obsahuje glikosidně vázané silice, hormony, vitamíny A,B a E a C a další fytoncidně účinkující složky, je jedním z nejúčinnějších přírodních léků na ozdravení střevní flóry a proti infekčním neduhům,“ vysvětluje MUDr. Ivan Havelka.

Působí na vylučování trávicích šťáv a žluči, čímž zlepšuje chuť k jídlu, uklidňuje hladké svalstvo střev. „Má příznivý vliv na dýchací ústrojí, na astma, bronchitidu, pneumonii i chronická onemocnění, reguluje bakterie v tlustém střevě, prokrvuje koronární cévy srdce a prohlubuje práci srdečního svalu. Navíc rozšiřuje cévy, chrání před trombózou a infarktem, snižuje krevní tlak.“

Rostlina zatočí s viry i bakteriemi

Česnek sám o sobě povzbuzuje vlastní imunitní systém. „Pomáhá při chřipce, proti střevním parazitům a bakteriím, nadýmání a střevním bolestem, vhodný je proti arterioskleróze. Použitelné jsou i mladé listy, které mají vliv na tvorbu krve a mají antibiotické účinky. Česnek bezesporu patří mezi nejlepší přírodní prostředky v prevenci arteriosklerózy. Dá se užívat vnitřně, jako kloktadlo i jako kapky do nosu,“ vypočítává lékař.

Česnek čistí cévy a zlepšuje krevní tlak

Pokud máte potíže spojené s vyšším cholesterolem a cévami všeobecně, je česnek tou správnou volbou. „Dokonce umí čistit organismus od vápenatých usazenin, čímž se při jeho užívání cévy krevního oběhu stávají pružnější. To zabraňuje vzniku vysokého krevního tlaku, infarktu, sklerózy a kdo trpí na takzvané hučení v hlavě, měl by jej také užívat.“ Říká se, že jeho pravidelné užívání zlepší i zrak a dokáže omladit organismus o 10 let.

Užívání česneku je problematické pro osoby trpící onemocněním žlučníku. „Tady to chce opatrnost a nejlépe postup konzultovat s lékařem. Pokud se rozhodnete vyrobit si tibetský elixír mládí, dbejte při nákupu česneku na jedno - kupujte český česnek a ne ten čínský.“

Tibetský elixír mládí

Existuje starodávný recept na přípravu takzvaného tibetského elixíru mládí. Je to v podstatě česneková tinktura. Recept byl objeven v roce 1972 v Tibetu na hliněných deskách a byl přeložen do mnoha jazyků. Jeho původ se datuje do období 4000 až 5000 let před naším letopočtem. A jak tedy na to?

Česneková tinktura

Rozkrájejte nerezovým nožem 350 gramů očištěného česneku, pak jej roztlučte něčím dřevěným, nejlépe v hliněné nádobě. Je možné použít i nerezový strojek na mletí. Pak směs zalijte 200 gramy 80 až 90% lihu. Nádobu pevně uzavřete a uložte v temnu a chladu na dobu 10 dnů.

Pak hmotu přes plátno proceďte, zbytek vymačkejte a získanou tekutinu slijte do lahvičky obsahu asi 250 gramů. Za dva až tři dny můžete začít s léčbou. Užívejte po kapkách a každou dávku zapijte mlékem, vždy po požití 50 gramů mléka, ne více.

Zdroj: ireceptar.cz, wikipedia

KAM DÁL: Pozor na tento nápoj. Je volně dostupný, ale u dětí může vyvolat vážné zdravotní problémy.


Zdraví a styl

Osobnosti