Pěstujte aloe vera. Vyplatí se! Krásně vypadá a zároveň léčí popáleniny a akné

Aloe vera může pomoci s popálením od sluníčka i se syndromem dráždivého tračníku
 

Nevíte, jakou květinu si pořídit domů? Aloe vera vám nejen zkrášlí byt, ale také pomůže s mnohými zdravotními neduhy. Koupit si krémy a masti s obsahem aloe vera je sice poměrně snadné, ale čerstvému gelu přímo z listu této rostliny se to nikdy nevyrovná.

Aloe vera je rostlina, která se k léčebným účelům používá už tisíce let. Nejlepší je, pokud máte možnost pěstovat si vlastní a používat její listy. Pokud ne, nezoufejte. Léčebný gel, který se v jejích listech skrývá, si můžete i zakoupit v podobě různých mastí a krémů.

Jaké jsou její výhody?

Léčí popáleniny

Díky svým léčivým, zklidňujícím a chladícím vlastnostem je skvělým pomocníkem při léčbě popálenin. Studie ukázala, že aloe vera dokáže hojit rány mnohem účinněji než jiné masti určené k hojení tototo typu poškození kůže.

Pokud jste si spálili pokožku na sluníčku, stačí jen z listů této rostliny získat chladivý gel a aplikovat ho na postižené místo. Když jde ale o vyšší stupně popálenin, vyhledejte lékařskou pomoc.

Zlepšuje zažívání

Konzumace této rostliny vám může pomoci i se zažíváním, zklidňuje totiž podrážděný žaludek. Studie potvrzují, že aloe vera dokáže zmírnit dokonce i syndrom dráždivého tračníku. Dále také může pomoci s růstem bakterií potřebných pro správné trávení.

Před požíváním této rostliny se přesvědčte, že se skutečně jedná o aloe vera, jiné druhy aloe by mohly při konzumaci být zdraví nebezpečné!

Pomáhá s akné

Použití aloe vera gelu na vaši pleť může dokázat zázraky. Studie odhalila, že tato rostlina významně pomáhá, i když se chcete zbavit nevzhledných pupínků na obličeji a navíc pleť, na rozdíl od běžných krémů na akné, neirituje.

Zlepšuje ústní hygienu

Pasty a ústní vody z aloe vera mohou být skvělou přírodní variantou ke zlepšení ústní hygieny a odstranění plaku.

Studie dokázaly, že těm lidem, kteří místo své běžné zubní pasty a vody začali používat ty z aloe vera, se významně zlepšil zdravotní stav ústní dutiny.

Zdroj: Healthline

KAM DÁL: Konzumace masa a masných výrobků může zvýšit riziko rakoviny a dalších nemocí.