Jste v napětí, ale relaxace vás spíš stresuje? Nebojte, nejste v tom sami

Královna online relaxace radí milionům fanoušků na sociálních sítích
 

Pár tipů a triků od královny online relaxace Nabely Noor. Jak najít něco pozitivního v každém dni a proč zůstat v autě o pět minut déle? Pilulky určitě nejsou pro klid duše dlouhodobým řešením!


Ačkoliv pravidelné cvičení, meditace a různé pilulky mohou pomoci s nalezením vnitřního klidu, většina z nás ho stále hledá. Je tu ale někdo, kdo svůj klid, zdá se, už našel.

Nabela Noor nashromáždila díky svým relaxačním videím obrovské počty sledujících. Miliony fanoušků se hrnou na její online profily pro malou dávku klidu v jejich hektickém dni. Jak ona sama relaxuje a udržuje stres na uzdě?

 

Relaxovat se od ní učí miliony

 

Bangladéšsko-americká tvůrkyně obsahu zaměřeného na módu a kosmetiku Nabela Noor inspiruje svých 4,3 milionu sledujících sociální síť Tik Tok, 1,6 milionu sledujících na Instagramu a 949 000 na YouTube.

„Já bych se jako klidný člověk asi nepopsala. Ve skutečnosti spíše trpím úzkostí. Moje videa na YouTube vlastně vycházejí z toho, že se snažím uklidnit především sama sebe," říká Noor.

„Ve svých videích dokumentuji svůj každodenní život. Snažím se v každém z nich zvýraznit ty pozitivní momenty. Snažím se ukázat, že v každém dni máme být za co vděční.

Zkrátka ne každý den může být perfektní. Soustředění se na maličkosti, které mi během toho dne udělaly radost mi hodně pomáhá," říká Nabela pro Harper´s Bazaar.

 

 

Jak relaxuje?

 

„Snažím se dát každému dni určitý smysl. Ráno začínám 15minutovou meditací a stejným způsobem i usínám.

Snažím se každou nudnou aktivitu ve svém dni nějak zpříjemnit. At´ už jde o sprchování, nebo snídani. Když se na každou aktivitu ze svého dne zaměříte a uděláte z ní něco speciálního, stane se speciálním celý váš den. Začněte třeba jen jednou aktivitou denně. Opravdu.

Nebuďte na sebe tak přísní, pokud tím jediným, co jste dnes udělali, je dýchání, nic si nevyčítejte. Uplynulý rok byl pro nás pro všechny jedním z nejtěžších. Je tedy naprosto v pořádku nebýt v pořádku.

 

 

Vůbec nevadí, pokud někdy nejste produktivní a jen si sednete s knížkou ke krbu. Samotný fakt, že jste to tento rok celé nějak zvládli, je také úspěchem. Musíte k sobě být shovívaví. Shovívavější než k ostatním. Zasloužíte si tu samou péči a trpělivost, kterou dáváte všem kolem sebe.

Při tvorbě svých videí jsem si uvědomila, že sebeláska začíná péčí o sebe sama. Každý den má pár radostných momentů a vy si zasloužíte si je užít naplno. Tyhle chvilky nemusí být vždy drahé nebo zabrat hodiny přípravou. Někdy i stačí jen sedět v autě o pět minut déle a poslouchat svoji oblíbenou písničku, kterou právě hrají v rádiu. Starejte se o sebe. Každý den udělejte alespoň jednu věc, která bude jen pro vás."

 

Zdroj: Harper´s Bazaar

 

KAM DÁL: Indie se topí v chaosu, online cvičitelé jógy přitom vydělávají obrovské peníze. Kontrast nemůže být větší


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru