Rolety sluší každému oknu

Rolety můžete instalovat na všechna okna, otázkou ale zůstává, jestli dovnitř, nebo ven
  |  Komerční sdělení

Rolety vás uchrání před ostrým slunečním svitem i před dotíravými zraky sousedů. Využijete je v každé domácnosti. Přemýšlíte, které jsou nejvhodnější právě pro vás? Na trhu najdete mnoho typů rolet v jednoduchých tlumených barvách i s divokými abstraktními vzory, s funkcí dokonalého zatemnění i ve variantě „den a noc“. Článek vám pomůže vybrat ty nejlepší rolety, abyste měli doma světla tak akorát.

Vnitřní, nebo vnější rolety?

Rolety můžete instalovat na všechna okna, otázkou ale zůstává, jestli dovnitř, nebo ven. Pokud chcete místnost úplně zatemnit, snížit propustnost hluku a chránit se před vloupáním, budou se vám hodit předokenní rolety. Chcete-li si spíše doladit interiér designově a světlo pouze tlumit, sáhněte po vnitřních roletách.

Rolety interiér zútulní

Interiérové rolety můžete pořídit v látkovém provedení (s mnoha materiálovými i dekorovými variantami). Některé z rolet českého dodavatele a výrobce stínicí techniky Isotra jsou dokonce speciálně upravované, aby byly vhodné i pro alergiky. Zatemňovací rolety (black-out) plně pohlcující veškeré světlo pak ocení nejen spáči vyžadující absolutní tmu, ale i školy, laboratoře a další instituce.

Různé typy, různé funkce

U některých typů rolet se setkáte s provedením „den a noc“. Tato vychytávka spočívá v rozdělení rolety na průhledné a neprůhledné pruhy. Posunem rolety překrýváte pruhy přes sebe a regulujete tak procházející světlo.

Jestliže toužíte po moderním vzhledu a nechcete se ochudit o výhled do krajiny, zvolte screenové rolety, se kterými získáte stín bez ztráty výhledu. Díky vysoce odolnému materiálu je můžete instalovat do exteriéru i interiéru – jejich částečná propustnost světla zajistí tlumený svit. Screenové rolety fungují i jako perfektní clona proti pohledům zvenčí. Vytvářejí také vhodné tepelné prostředí, a proto se využívají i v pasivních stavbách.

Pěkné a funkční dekorace v podobě rolet se nemusíte vzdát ani tehdy, potřebujete-li zatemnit střešní okno. Takové zastínění zabrání průniku světla i po stranách skla. U hůře dostupných oken se roleta ovládá pomocí tyče, ale pokud se vám nechce obsluhovat ručně, u většiny variant naleznete i moderní dálkové ovládání.

Příjemné světlo domova

Spolehlivé rolety od prověřeného výrobce zajistí na dlouhá léta vašemu domu příjemný stín a soukromí. Při výběru rolet se zajímejte o kvalitu provedení, způsob montáže a důvěryhodnost dodavatele. Jen tak vám rolety přinesou opravdovou radost a náležité zatemnění, kdykoli to bude nutné.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru