Unavená pleť s nedokonalostmi: Na vině mohou být chyby v odličování

Jedním z nejčastějších mýtů, které o odličování kolují, je, že jedno umytí stačí. Opak je pravdou!
 

Už nevíte, co s pletí? Používáte drahé krémy a ještě dražší séra, ale vaše tvář pořád nevypadá tak, jak byste si přáli? Na vině může být špatné odličování! Ačkoliv se čištění pleti zdá jako poměrně snadná záležitost, opak je pravdou. Můžete při něm udělat spoustu chyb, které mohou za to, že vaše pleť nevypadá zrovna nejlépe.

Připravili jsme si pro vás seznam těch nejčastějších chyb při čištění pleti, na které je potřeba si dávat pozor.

Odličovací ubrousky

Je čas se rozloučit s odličovacími ubrousky. Je to sice jeden z těch nejlehčích způsobů, jak na konci dne z pleti odstranit zbytky makeupu, ale zkrátka nestojí za to.

Nejen, že váš makeup nikdy neodlíčí dokonale, řada z nich je napuštěná škodlivými chemikáliemi, které jim pomáhají zbytky líčidel rozpustit.

Navíc to, že ubrousky musíte pleť drhnout, abyste z ní dostali makeup a řasenku, pro ni není zrovna idelální. Časem vám tak tyto ubrousky mohou způsobit např. i vrásky.

Jedno umytí stačí

To, že jedno umytí stačí, je bohužel omyl, který vás může stát hodně, doslova. Tímto způsobem vám na pleti zůstane spousta nečistot, které na ní poté dělají neplechu, zatímco vy se snažíte ji napravit dražšími a dražšími produkty.

Drtivou většinu dnů se nám na pleť za den na makeup nabalí ještě vrstva různých nečistot z ovzduší a jedno umytí tedy spíš tyto nečistoty jen smíchá s makeupem, ale neodlíčí.

Nezapoměňte tedy svou pleť umýt odličovacím gelem minimálně dvakrát. Ideální je ji nejdříve umýt odličovacím olejem, který účinně rozpustí všechny nečistoty, a poté ještě odličovacím gelem, který je z pleti odstraní.

Studená a teplá voda

Dalším častým mýtem je to, že teplá voda pomáhá otevírat póry a studená je stahuje, to ale není pravda.

Jediné, co příliš teplá a příliš studená voda dokáží, je naši pleť pořádně šokovat, což jí rozhodně nijak neprospívá. Ideální tedy je pleť oplachovat vlažnou vodou a horké a ledové se obloukem vyhnout.

Čím více peelingu, tím lépe

To, že je pro naši pleť něco dobré, neznamená, že to můžeme dělat každý den.

Kdo by nemiloval ten pocit jemné pleti těsně po tom, co si uděláme peeling (ať už mechanický nebo chemický). I přesto, že se naše pleť v ten moment zdá nejkrásnější, rozhodně není dobrý nápad tento krok opakovat každý den. Můžeme tak pokožku podráždit a celá naše snaha se mine účinkem. Doporučuje se peelingové přípravky nepoužívat vícekrát než jednou nebo dvakrát do týdne.

Zdroj: Cosmopolitan

KAM DÁL: Stres a úzkost: Poradíme vám, jak se snadno zbavit nepříjemných pocitů