Chcete mít svěží vzduch? Zapomeňte na čističku, vystačíte si s těmito rostlinami

Jedněmi z rostlin, které čistí vzduch a zbavují ho toxinů, jsou i kapradiny
 

Vzduch ve vaší domácnosti není tak čistý, jak byste si mohli myslet. Je důležité ho nějakým způsobem jednou za čas zbavit toxinů, které byste jinak vdechli. To samozřejmě můžete udělat pomocí čističky vzduchu, je tu ale i jiný a hlavně také levnější způsob. Kupte si raději tyto tři pokojové rostliny.

Pokojové rostliny přispívají k duševní pohodě, dokáží zkrášlit každou místnost, ale mají také pozitivní účinky na kvalitu vzduchu v jejich okolí, a tím pádem i na naše zdraví.

Obklopit byste se jimi tedy měli zejména v případě, pokud máte nějaké problémy s dýcháním včetně astma, bronchitidy nebo i některých druhů rakoviny.

Vybavit svůj domov přírodními čističkami vzduchu se vám vyplatí, zejména pokud žijete ve městě a do oken se vám tak dere smog a vzduch znečištěný dopravou.

Tchynin jazyk

Tato rostlina je jednou z nejméně náročných a také jednou z nejoblíbenějších pokojových rostlin již zhruba od 70. let.

Skvěle ze vzduchu absorbuje škodliviny, jako je oxid uhelnatý a benzen. Pokud si myslíte, že se tyto plyny ve vaší domácnosti nevyskytují, tak se nejspíše mýlíte.

Kvůli množství kyslíku, kterou tchýnin jazyk produkuje v kombinaci s absorbcí CO2, je skvělým pomocníkem i v boji proti různým druhům alergií.

Toulcovka

Tyto rostliny jsou jak krásné, tak i velmi užitečné. Stejně jako tchynin jazyk umí dramaticky zlepšit kvalitu vzduchu.

Toulcovka neboli lopatkovec má ale ještě jednu výhodu. Je také specialistou na odstraňování plísňových spór. Dále také ze vzduchu absorbuje toxiny, které způsobují problémy s dýcháním.

Je tedy ideální rostlinou do místností, kde se hromadí vlhkost, jako je např. koupelna. Je to zkrátka takový přírodní čistič plísní.

Ledviník

Zpravidla všechny kapradiny jsou skvělé na čištění vzduchu v domácnosti, tento druh je v tom ale jeden z nejlepších.

Důvodem, proč je tato varianta kapradiny lepší než ostatní, je to, že zároveň s likvidací toxinů v ovzduší i obnovuje jeho přirozenou vlhkost. Pomáhá vám tedy nejen s dýcháním, ale také bojuje proti podráždění dýchacích cest.

Zdroj: Express

KAM DÁL: Zažeňte podzimní splín: Co dělat, když je venku vlhko, šedo a sychravo