Zažeňte podzimní splín: Co dělat, když je venku vlhko, šedo a sychravo

Špatnou náladu může na podzim způsobovat mimo jiné i nedostatek vitamínu D
 

Na většinu z nás v tomto ročním období z ničeho nic padne melancholie. Probouzíme se do šeda a o slunečních paprscích si můžeme nechat leda tak zdát. Nepřidávají tomu ani neustálé přeháňky a sychravé počasí. Není ale všem dnům konec. Existují jednoduché způsoby, jak si i v tomto období jednoduše zlepšit náladu.

Následující tipy vám zaručeně zlepší den.

Vitamín D

Naše tělo získává vitamín D z UVB slunečních paprsků a na podzim se tak může lehce stát, že máme vitamínu D nedostatek.

Je dokonce klinicky dokázáno, že jeho nízká hladina v krvi je spojována s depresí. Je tedy možné, že nemáte náladu pod psa z dramatického ochlazení, ale zkrátka vám jen chybí vitamín D.

Zacvičte si

To, že není zrovna ideální počasí, neznamená, že byste se měli vzdát venkovních sportů. Stačí jen pečlivě sledovat předpověď počasí a vyrazit v ten správný čas. Existuje ale spousta běžeckých bund, které vás v případě potřeby ochrání i před lehkou přeháňkou. Stačí se tady jen tepleji obléknout, skoro nepoznáte rozdíl.

 Je také potřeba zvolit ty správné boty, abyste na vlkém povrchu neuklouzli a nezranili se.

Setkání s přáteli

Často se k podzimním splínům přidává sociální frustrace.

Lidé už většinou nemají takový zájem něco podnikat, protože počasí k tomu zkrátka zrovna nevybízí. Pokud se ale přesto donutíte zajít s kamarádkami na procházku, do kavárny nebo se jen sejít online na videohovoru, nebudete litovat.

Vyrazte do přírody

Všichni víme, že příroda a zeleň má na člověka obrovský pozitivní vliv. Může nás uklidnit a dokonce nás i udělat šťastnějšími. V parku také zjistíte, že má podzim přece jen něco do sebe, až budete obdivovat nádherně zbarvené listí v korunách stromů.

Plavání

Pohyb je takovým přírodním elixírem dobré nálady, vyplavuje totiž do těla hormony štěstí, endorfiny.

Pokud si na běh v sychravém počasí zkrátka netroufáte, zkuste plavání. Ačkoliv si ho většina z nás spojuje spíše s letními měsíci, právě teď je ideální příležitost využít krytých bazénů. Výhodou je, že si můžete být zcela jisti, že vás tam případná změna počasí zkrátka nijak neovlivní.

Zdroj: The Guardian

KAM DÁL: Jste unavení, bolí vás hlava a máte zažívací potíže? Můžete být alergičtí na lepek.