Zbytky zubních past nevyhazujte, mohou se hodit. Pomáhají na akné i na domácí práce

Účelem proužků na zubní pastě je výhradně zatraktivnit pastu pro spotřebitele, jiný význam nemají
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Nacházíte pravidelně zbytky pasty, ve které se krčí jen zbytek na konci tuby? I ten můžete ku prospěchu využít. Obyčejnou zubní pastu totiž můžete hravě použít v domácnosti nebo na věci, o kterých jste doposud neměli ani tušení. No, ostatně, přesvědčte se sami...

Došel vám přípravek na koberec, který umí tak skvěle odstranit skvrny, nebo marně přemýšlíte, čím vyleštit připálenou žehličku? Právě to je ideální výzva pro obyčejnou zubní pastu. Ze své podstaty je totiž velmi jemným brusným krémem, který umí i vybělit. Níže vám přinášíme pár tipů, k čemu všemu je zubní pasta vhodná.

Odstraní usazeniny z konvice

Vyčistěte zubní pastou okraje i vnitřek rychlovarné konvice nebo třeba termosky. Jednak si rychle poradí s usazeninami, ale hlavně umí zatočit i s mikroorganismy – stejně tak jako v ústech.
Máte na koberci nehezkou skvrnu od bláta, kávy nebo vína?

Než začnete dělat jakákoli jiná opatření, naneste na ni trochu zubní pasty, vetřete do vláken, chvíli počkejte a pak suchým savým hadříkem odstraňte. Skvrna by měla být pryč. Nebojte se klidně trochu přitlačit, tím rozhodně nic nezkazíte.

Boj s napálenou žehličkou a vyleští stůl

Připálili jste žehličku nebo vám zůstaly nečistoty na žehličce na vlasy či kulmě? Nechejte je vychladnout a pak na ně naneste trochu pasty – suchým hadříkem ji rozleštěte a pak setřete. Plochy by opět měly být čisté. Nebo snad vám zbylo po večírku na stole pár koleček od mokrých skleniček? Vyleštění stolu zubní pastou mu vrátí původní podobu a lesk.

Zubní pasta má zklidňující efekt, proto je vhodná i například ke zmírnění otoku.

I se zacelením poškozených stěn od hřebíků si obyčejná zubní pasta dokáže pomoci. První pomocí je natlačit do otvoru bílou zubní pastu, která otvor zacelí a splyne s bílou výmalbou.

Poradí si i s oparem či akné

Zubní pastou můžete vyleštit také stříbrné nádobí, příbory, ale i zašlý řetízek nebo náramek. Vhodným pomocníkem je rovněž při odstraňování silné mastnoty, například z rukou, ale i z hrnců či pánviček.

Cítíte, že se vám na rtu dělá opar, nebo už ho dokonce máte? Udělejte na něm čepičku ze zubní pasty, kterou nechte zaschnout. Opar bude rychleji pryč. Tento postup je samozřejmě vhodný jen v případě, že nikam nejdete – není to totiž zrovna nenápadné řešení. Stejně účinná je pasta i v boji proti akné. Nápomocná může být zubní pasta také v létě po včelím bodnutím. Po natření na poškozené místo totiž zmírní otok a uklidní pokožku. 


Životní styl