Zdravá vaječná pomazánka jedině bez sacharidů. Hotovo je za 10 minut

Na této pomazánce si pochutnáte i při dietě
Zobrazit fotogalerii (2)
 

Nastala ta nejvhodnější doba připomenout si recept na vaječnou pomazánku. Není to sice žádná kvantová fyzika, ale správný poměr ingrediencí může být alchymie.

Jestli jste se letos pustili do hojného barvení vajec, ale koledníci nikde, tak je v žádném případě nevyhazujte. Za 10 minut z nich můžete připravit skvělou vaječnou pomazánku. Pochutnáte si na ní i při dietě, je totiž se sníženým obsahem sacharidů!

Co budete potřebovat?

  • 3 - 4 vařená vejce (bílky)
  • 100 g odtučněného tvarohu
  • ½ lžičky hořčice
  • ½ nadrobno nakrájené šalotky nebo jarní cibulky
  • nasekanou pažitku nebo hladkolistou petržel
  • sůl a pepř

Jak na to?

Teď už je to docela jednoduché. Z vajíček odejměte žloutky a dejte stranou. Do tvarohu přidejte hořčici, nadrobno nasekanou cibulku, sůl a pepř. Bílky buď nastrouhejte najemno a nebo nadrobno nakrájejte. Záleží jen na vás, jestli máte rádi větší kusy nebo jemnější. Poté přidejte sůl, pepř a pomazánku podle sebe dochuťte. Nakonec můžete přidat čerstvé bylinky.

Extra tip: Pomazánku z vajec si můžete natřít na cereální proteinový chléb, který je zdrojem kvalitní syrovátkové bílkoviny a má snížený obsah tuků a sacharidů. Pochutnáte si tak na pečivu, i když jste třeba v dietě (pokud ve vejcích necháte i žloutky, pomazánka bude pořád zdravá, jen s více sacharidy).

KAM DÁL: Nejhorší středověký pogrom Židů v českých zemích. Krvavá pomsta na Velikonoce kvůli hodu kamenem.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru