Zesvětlete si vlasy bez zbytečné chemie. Stačí k tomu jen pár věcí z kuchyně

Pokud se rozhodnete zesvětlit si vlasy citrónem, nezapomeňte ho po malých dávkách smíchat s kondicionérem, jinak může napáchat více škody než užitku
 

Toužíte po světlejším odstínu vaší hřívy, ale nechcete skončit s vysušenou slámou? Máme pro vás řešení! Odbarvit si vlasy můžete i doma a naprosto šetrně. Potřebujete k tomu jen med, jablečný ocet nebo obyčejný citrón.

Odbarvení vlasů pomocí odstraňovače barvy by mělo být vždy ponecháno profesionálům a navíc ne vždy je jeho výsledek ideální. Je tady ale pár přírodních možností, se kterými si můžete pohrát i doma!

Jablečný ocet

Jablečný ocet má v sobě spoustu antibakteriálních a protizánětlivých látek. Umí z vlasů jemně odstranit produkty, které se na nich usadily. Velmi jemně také odstraňuje přebytečný maz z vlasové pokožky a umí vaše vlasy i lehce zesvětlit.

Naplňte menší sprejovou lahvičku jablečným octem a vodou v poměru 1:1. Směs si nastříkejte na vlasy, nechte ji několik minut působit a poté ji smyjte. Mějte ale na paměti, že výsledek neuvidíte okamžitě. Tento proces opakujte 2x týdně po dobu jednoho měsíce.

Med

Dalším oblíbeným přírodním produktem na zesvětlení vlasů je med. Skvělým nápadem je také med zkombinovat se skořicí, která blahodárně působí na pokožku hlavy. Ideálním receptem je tedy smíchat med, skořici, dále olivový olej, který vlasy krásně vyživí, a jablečný ocet, který pomůže se zesvětlením. Mix nechte na vlasech působit několik minut a opláchněte.

Vitamín C

Velmi potentním přírodním produktem, který můžete použít na odstranění vaší staré barvy, je vitamín C. Tento vitamín lze koupit i v práškové formě a z té si poté připravit odbarvovací pastu. V případě vitamínu C se ale doporučuje objednat se ke kadeřnici a poprosit ji, aby vám vlasy vitamínem C odbarvila a především sama připravila odbarvovací směs.

Stále tak můžete mít vlasy odbarvené přírodně, ale zároveň budete mít jistotu, že to dobře skončí. V tomto případě totiž hodně záleží na množství a na poměru ingrediencí. Smíchání odbarvovací pasty lze tedy velmi lehce pokazit.

Citron

Citron je skvělou přírodní alternativou na zesvětlení vlasů hlavně pro blondýnky. S citronem ale musíte být opatrně. Obsahuje kyselinu citronovou, která by ve velkém množství mohla vaše vlasy vysušit a dokonce i podráždit pokožku hlavy. Citronovou šťávu tedy přidáváme jen v malých dávkách do kondicionéru. Mix poté aplikujeme na mokré vlasy, necháme ho chvíli působit a opláchneme.

Zdroj:Cosmopolitan

KAM DÁL: Vracíte se po covidu zpátky do práce? Máme pro vás tipy, jak se na to připravit.