Nezaměstnanost klesla, pracovních příležitostí je více

Hned pět středočeských okresů je mezi deseti regiony s nejnižší nezaměstnaností v rámci ČR.
  |  

Nezaměstnanost klesá volným pádem. Ve středu Čech i celé republice je tolik pracovních příležitostí jako v době před ekonomickou krizí.

Kam jít pracovat? Do středu Čech

Hned 5 středočeských okresů patří mezi deset českých regionů s nejnižší nezaměstnaností vůbec. Dlouhodobě stabilní je situace na Praze – východ, která hlásí za únor 2,6 % nezaměstnaných. Jedná se o nejnižší nezaměstnanost v celé republice.

Na 3. místě je Mladá Boleslav s 3,4 % nezaměstnaných. Praha – západ s nezaměstnaností 3,7 % je celorepublikově pátá. Na šestém místě následuje Benešov s 3,9 % nezaměstnaných. Do první desítky se vešla ještě Praha, která má s 4,2 % sedmou nejnižší nezaměstnanost v republice.

Čtěte také: V roce 2015 klesla nezaměstnanost v celém středu Čech

 

Nejvíce nezaměstnaných je v Příbrami a Kolíně

Pod celorepublikovým průměrem, který za únor činí 6,3 %, je ještě Beroun s nezaměstnaností 5,1 %. Mírně nad průměrem se pohybuje Nymburk s 6,6 % nezaměstnaných. Podobná situace panuje v Kladně s 6,9 % nezaměstnaných a Mělníku, kde nemá práci 7 % lidí. V Kolíně činila v únoru nezaměstnanost 7,4 %. Nejhůře ze středočeského regionu je na tom již tradičně Příbram s nezaměstnaností 8,1 %.

Ve většině okresů nezaměstnanost klesala, obvykle se jednalo o 0,1 až 0,2 %. Jak na tom byly jednotlivé okresy v lednu 2016 se můžete podívat ve článku Nezaměstnanost v lednu stoupla. Je důvod k obavám?.

 

Nejvíce práce je v Praze

Co se pracovních příležitostí týče, nejvíce jich nabízí tradičně Praha, a to celkem 16 733. Následuje Praha – východ, kde je 2 668 volných pozic. Ve zbylých středočeských regionech je více než 1 000 otevřených pozic. Výjimku představuje pouze Benešov, kde Úřad práce ČR evidoval za únor 689 neobsazených pracovních míst.

Čtěte také: V Praze je nejméně dlouhodobě nezaměstnaných v ČR


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru