Ann Russell Millerová: Jeptiška, která pořádala bujaré večírky, hrála karty a plavila se na jachtách

Jeptiška, která vedla život plný večírků a hazardu, dožila v klášteře
 

Byla matkou deseti dětí a pořádala luxusní párty v San Franciscu. Pila, hrála karty a řídila jako maniak. Tuhle minulost by si u skromné řádové sestry, kterou se později stala, představil jen málokdo. Jméno Ann Russell Millerová však "zmizelo" v době, kdy vstoupila do kláštera.

Před pár dny zemřela řádová sestra Mary Josephová, bylo jí 92 let. Složila slib mlčení, samoty a chudoby. Dožila v klášteře, poslední tři desetiletí z něj v podstatě neodešla. Příběh Ann Russell Millerové (tak se "předtím" jmenovala) o tom, jak se do kláštera dostala, je ale hodně daleko od normálu.

 

Kouřila, pila a hrála karty

 

Narodila se roku 1928 a celý život snila o tom, že se jednou stane jeptiškou. Místo toho se ale zamilovala. Když jí bylo dvacet let, provdala se za Richarda Millera, který se později stal víceprezidentem společnosti Pacific Gas and Electric a zámožným mužem.

„Ve 27 letech už měla pět dětí,“ napsal její nejmladší syn Mark Miller na Twitter. „Pak měla ještě dalších pět. Měla celý  basketbalový tým. Říkala tomu plánované rodičovství. Měla snad přes milion přátel. Kouřila, pila a hrála karty.“

 

 

Nezapomínala na dobré skutky

 

Podle známých řídila tak rychle a nerozvážně, že lidi vystupující z jejího auta bolely nohy ze sešlapování pomyslné brzdy. Své děti vychovávala v obrovské luxusní vile s devíti ložnicemi s výhledem na celé San Francisko. Přátele brávala na lyžařské dovolené a na jachty.

Na dobré skutky ale nikdy nezapomínala. V jeden moment byla členkou 22 různých rad. Vybrala peníze pro nadané studenty, lidi bez domova i pro římskokatolickou církev.

Její druhá životní etapa začala po smrti jejího manžela v roce 1984. Vyplnila si svůj dlouholetý sen. Rozdala všechen svůj majetek a stala se jeptiškou. Přidala se do sesterství Panny Marie Karmelské v americkém státě Illinois.

 

 

Život v řádu

 

Řád Karmelských sester žije převážně v naprostém tichu. Klášter opouštějí jen tehdy, když je to absolutně nutné, jako například návštěva lékaře. Hovoří jen v nejnutnějších případech, aby se tak mohly lépe soustředit na rozjímání a na modlitbu.

Její nejmladší syn ji v klášteře za posledních 30 let mohl navštívit jen dvakrát, a to bez jediného obejmutí. Měla 28 vnoučat. Některé z nich nikdy nepoznala.

Spala na dřevěném prkně a nosila hnědý hábit s hnědými sandály. Jestli si čas od času posteskla po svém starém životě plném designového oblečení a pohodlných postelí, se už nedozvíme.

Konec "starého" života"

Nebyla by to ona, kdyby odchod do kláštera dosyta neoslavila. V den svých 61. narozenim uspořádala obrovskou párty pro všechny své přátele a známé v hotelu Hilton v San Franciscu v Kalifornii. Očekávala více než 800 hostů, se kterými se chtěla rozloučit.

Jedli ty nejdražší mořské plody a poslouchali orchestrální hudbu. Na hlavě měla korunku z květin a kolem pasu uvázaný héliový balónek, který ostatním usnadnil ji v davu najít a rozloučit se.

 

 

 

Hned druhý den po obrovském mejdanu odletěla a její život řádové sestry započal. Zkrátka prvních 30 let svého života prý zasvětila sobě, druhých 30 rodině a posledních 30 Bohu

 

Zdroj: BBC

 

KAM DÁL: Pomůže topinkovač s péčí o nemocnou maminku? Kontrola rodičů pomocí domácích spotřebičů vůbec není absurdní


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru