Domácí minibar je HIT. Použijte starý sud, kufr, TV či proutěný koš

Starý loďák může dál sloužit svému novému účelu
Zobrazit fotogalerii (6)
20.01.2017 - 17:30   |  

Při vyklízení sklepa, půdy či garáže můžete narazit na nejrůznější věci. Televizi, která dosloužila, starý dřevěný soudek, vojenský kufr po dědovi… Nevyhazujte je. Právě z nich je možné téměř zadarmo vyrobit originální bytový doplněk, který navíc bude i užitečný. Domácí přenosný bar.

Přenosný bar nepatří sice mezi nezbytné vybavení domácnosti, dodá mu ale šmrnc a navíc si ho můžete vyrobit z dávno nepotřebného kusu nábytku. Podívejte se na nejlepší nápady, jak na to. Většina lidí, když přemýšlí, jak zlepšit svůj byt, vymění základní nábytek jako pohovku, konferenční stolek či knihovny a skříňky. Ale jsou i jiné tipy, jak ozvláštnit svůj byt a dodat mu určitý šmrnc. A právě přenosné bary, které se stávají hitem, jsou jedním z takových tipů.

Minibar sice nemusíte mít, ale dodá vašemu domovu eleganci. Než si ale půjdete koupit tuctový bar do obchodu, podívejte se, jestli nemáte třeba v garáži nepotřebný kus nábytku, ze kterého byste si ho mohli sami vyrobit.

Minibar z proutí
"Při vyklízení půdy domku po rodičích jsem v koutě mezi různým nepotřebným haraburdím nalezl zaprášený, pavučinami opředený proutěný koš. Nejdřív jsem si myslel, že jej zlikviduji jako ostatní věci, které dosloužily. Pak jsem ale zjistil, že je poměrně nepoškozený a praktický," ukazoval na recyklovaný proutěný košík u stěny kamarád Karel, který nerad věci vyhazuje a dává jim možnost dále sloužit a vyniknout v interiéru.

Snadnější to být nemohlo
Zachovalý ruční výplet stačilo omýt vlažnou vodou s trochou saponátu. Vůbec nevadí, že s léty ručně pletený přenosný bar trochu ztratil na formě, návštěvám z něho i tak chutná. Spodní část proutěného koše je vyztužena příčnou hvězdicí, která zároveň zabraňuje převržení lahví.

Na horní překližkové „palubě“ je místo pro sklenice, které před sklouznutím chrání zvýšený okraj koše. Možná by se takového nápadu mohli chopit současní výrobci proutěných doplňků. Každopádně než nějaký poklad z půdy zlikvidujete, popřemýšlejte.

Parádu udělá i starý kufr nebo soudek
Možná jste na půdě, chatě anebo na bleším trhu narazili na zajímavý a zachovalý kufr, který se hned tak někde nevidí. Skvělým nápadem, který není náročný na čas ani na peníze, je udělat z něj malý přenosný bar. Postavíte ho na výšku, přiděláte do něj dřevěné poličky a můžete pomalu začít přemýšlet, čím ho naplníte.

A co teprve soudek stojící v koutě v kůlně v koutě zahrady? Desítky let si ho nikdo nevšiml. Nedá ani moc práce jej očistit, obrousit dřevo namořit ho, případně nalakovat nebo napustit včelím voskem. Hračičkové mohou přidat i vnitřní osvětlení a luxusní minibar je na světě.

Hodí se i pračka nebo televize
A co třeba taková stará televize z osmdesátých let, kterých se lidé zbavují jako na běžícím páse. To je úplný poklad. Velká mahagonová skříňka, z níž vybereme původní obsah, obrazovku a všechny ty elektronické věcičky. Vnitřní stěny začistíme smirkovým papírem a natřeme. Jinak tady už máme povrch připravený, stačí jen přidělat poličky, postavit bývalou TV na výšku, umístit na vhodné místo ve svém bytě, naplnit a pozvat návštěvu.

Každý si s těmito nápady poradí po svém. Záleží na tom, kterou z věcí, jež by nenávratně skončily na skládce, nalezne. Co kus, to originál, co člověk, to jiný nápad a provedení. Například první pračky ve dřevě z druhé půli minulého století jsou propracované a designově krásné. Hodí se tak k tomuto účelu úplně výborně.