Žaluzie - skvělá prevence proti únavě a vyčerpanosti

Vniřní žaluzie spolu s okenicemi zajistí dostatek tmy pro kvalitní spánek
  |  

Spánek posiluje a léčí, to je známá věc. Na kvalitě spánku záleží, jak se budeme následující den cítit. Abychom se dobře vyspali, potřebujeme kromě jiného ticho a tmu. Světelný smog nedá odpočinout našim buňkám a my se pak cítíme neustále unavení. Zabránit pronikání světla nejen do ložnice můžeme roletami nebo žaluziemi.

Člověk je geneticky naprogramován k tomu, aby v noci odpočíval. Proto se mu ve tmě do těla vyplavuje hormon melatonin, který způsobuje, že se mu chce spát. Dnes, v době světelného znečištění, kdy celou noc svítí pouliční lampy, reklamní plochy a poutače, není tak snadné mít v ložnici úplnou tmu, která by způsobila klidné a rychlé usínání.

Vědecké studie a spánkové laboratoře potvrzují, že regenerace sil během spánku nezáleží jen na tom, jak dlouho spíme, důležitý je také způsob spánku. Kvalitní matrace je sice dobrá věc, ale sama o sobě nestačí. Důležité je spát v absolutní tmě. Před spaním proto nezapomeňte vypnout všechna světla, elektroniku a zatáhnout žaluzie. Ty jsou spolu s roletami skvělým pomocníkem pro kvalitní spánek. V noci nás zbaví nepříjemných světel pouličních lamp a po ránu zase zabrání slunečním paprskům, aby nás budily.

Pro horizontální polohu horizontální žaluzie
Klasické horizontální žaluzie se hodí pro všechny typy plastových oken a euro oken. Interiérové žaluzie s tyčkou a klasickým provázkem nebo žaluzie mezi skly pro starší typ panelákových oken vám pomohou prohloubit spánek. Moderní interiérové hliníkové žaluzie mají vyvážené rozměry a velmi dobře se ovládají. Mají také dostatečnou tuhost materiálu a velkou odolnost proti poškození. Mohou být vyrobeny i na atypické typy oken.

Horizontální žaluzie zabrání průniku světla z pouličních lamp do místnosti

Vertikální žaluzie poslouží i jako dekorace
Také vertikální žaluzie mohou velmi dobře zastínít místnost a dopřejí vám kvalitní a klidný spánek. Navíc mohou být zajímavým interiérovým doplňkem. Je možné vyrobit je i pro atypická okna. Díky otáčení lamel můžete dokonale kontrolovat světlo a zajistit si tak soukromí v místnosti. Látku je možné zvolit s různou intenzitou průsvitnosti.

Venkovní žaluzie zastíní i ochladí
Venkovní žaluzie jsou v současné době naprosto nejefektivnějším stíněním pro zabránění prosvitu až osmdesáti procent slunečních paprsků. Naprosto spolehlivě zamezí přehřívání interiéru a zároveň zachovají přístup denního světla do místnosti. Naklápěním lamel, které mají exteriérové žaluzie, snadno regulujete teplotu i světlo v místnosti. Je tak dobře zajištěno příjemné klima v místnosti i v horkém počasí. Často jsou tak používány v přímořských letoviscích.

Venkovní žaluzie jsou moderním architektonickým prvkem a hodí se na rodinné i bytové domy, do kanceláří či škol. Jsou prostředkem pro kreativní vyjádření vašeho názoru i vkusu. Široké lamely se dají z interiéru nastavit z libovolného úhlu a zamezí zvědavým pohledům kolemjdoucích zvenčí. Současně ale dovolují volný výhled zevnitř ven. Ovládání může být manuální nebo automatické.

Předokenní a látkové rolety
Kvalitní předokenní rolety na motorové či ruční ovládání můžete mít přesně na míru, v různých barevných variantách a s automatickým ovládáním. Jejich velkou předností je, že kromě zastínění umí odstranit i hluk. Bude se vám tedy spát jedna báseň. Venkovní screenové rolety mají protisluneční ochranu a tyto clony udržují příjemnou teplotu. Látkové rolety jsou vhodné pro lepší sladění interiéru a lze vybírat z široké palety látek a barev.