Jak co nejdéle uchovat stromeček?

Vánoční stromek může vydržet déle...
 

Jste věrni tradici a pořídili jste si tedy pravý vánoční stromeček? Podívejte se na naše rady, aby tento stromeček vydržel co nejdéle zelený!

 

Z mrazu ho nepřesunujte rovnou do tepla

Stromky, které běžně koupíte, rostly ve školkách kolem šesti až sedmi let. Za tu dobu vyprodukují nezanedbatelné množství kyslíku, v jejích větvích hledají úklid ptáci a hmyz a pochopitelně také zkrášlují krajinu. Pořízení pravého stromku je tedy mnohem ekologičtější, než umělá varianta. Stromek, který jste zakoupili, je třeba skladovat na místě, kam nemůže přímé sluneční světlo. Pokud můžete, strčte svázaný stromek do kýble s vodou. Pokud byl stromek venku na mrazivém počasí, přeneste ho nejprve třeba do chodby a po dvou hodinách do bytu, aby neutrpěl teplotní šok.

 

Pokud můžete, dejte ho do chladu

Pro nazdobení stromku dejte přednost stojánkům, které umožňují stromeček zalévat. Menší stromky můžete umístit do květináče a zde ho zalévat. Stromky vyšší a košatější by však květináč neudržel. Ještě před usazením do stojánku stromek seřízněte, neboť původní řez je zalitý smolou a stromek by tak nemohl přijímat vodu. Pokud můžete stromek z pokoje ukládejte třeba na noc do chladu, životnost stromku se tak výrazně prodlouží a nebude vás obtěžovat padající jehličí.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru