V Radotíně jsou pilní jako včeličky, makají na všech frontách

S trochou nadsázky se dá říct, že v Radotíně to momentálně vypadá jako v úle. Zatímco jinde se rozdělané práce konzervují a připravují na zimu, v této městské části se pilně pracuje. Paralelně totiž probíhá hned několik investičních akcí.

15.12.2016 - 11:58   |  
Přesazení stromu z ulice Josefa Kočího do prostoru mezi ulicemi Vrážská a Věštínská
Zobrazit fotogalerii (5)

Obyvatelé Radotína sice mohou reptat pod vousy, protože je probíhající práce mohou omezit. Na druhou stranu by spíš měli cítit hrdost a zadostiučinění, protože tolik investičních akcí v jeden moment se jen tak nevidí. O co konkrétně jde? 

Parkoviště "U Ondřeje"
Tady už finišují poslední dodělávky. Parkoviště postupně získalo nový povrch, odvodnění a zpevněné propojení s cyklotrasou u Berounky, součástí přestavby je i nové dětské hřiště. Celkově jde o investici za více než dva miliony korun a jde o moderní stavbu, která splňuje přísná bezpečnostní kritéria. 

Parkoviště hlavně o víkendech slouží cyklistům, kteří po cyklostezce A1 vyrážejí do Poberouní. "Minulý rok se podařilo dokončit úsek cyklostezky od DUN u Zděře na hranici katastru Černošic, letos úsek kolem biotopu a nyní se pracuje na projektu rozšíření cyklostezky od ústí radotínského potoka ke křižovatce Výpadová - Šárovo kolo," pochvaluje si Miroslav Knotek, zástupce starosty Městské části Praha 16.

Fitness posilovna
Venkovní tělocvična nad řekou je zase o něco bohatší. Rozšířila se totiž o soustavu hrazd pro streetworkoutová cvičení. Instalace cvičební sestavy proběhla ve středu 14. prosince odpoledne a vzhledem k tomu, že při chladném počasí potřebují chemické kotvy delší čas k tuhnutí, konečné dotažení šroubů proběhne až 15. prosince dopoledne. Od čtvrtečního odpoledne jsou však na hřišti u Berounky všichni vítáni.

Revitalizace u řeky
Stavba volně navazuje na projekt s názvem Místo u řeky, který byl dokončen v loňském roce. Jde o další část nábřeží, kterou nechává radnice revitalizovat. Cílem této rekonstrukce je podpořit vztah obyvatel k vodě, rozšířit možnosti pasivní rekreace a přivést je až na samý okraj Vltavy.

Přístup k vodě je řešen jako víceúrovňová terasa, která ve vyšší úrovni začne od zálivu s lavičkou na cyklostezce, pokračuje přes schodiště a sedací schody k terase v nižší úrovni a přechází na přírodně řešenou cestu s výškovými stupni (vedoucí na nově zpevněný okraj břehu). Na záliv navazuje konstrukce ocelové terasy.

Rekonstrukce chodníků
Díky penězům, které se podařilo získat z magistrátu, dochází k výměně asfaltových povrchů cestiček v sídlišti na náměstí Osvoboditelů v Radotíně, opravě schodišť, která je propojují, a obnově trávníků tam, kde budou odstraněny nepoužívané chodníky.

Skoro třímilionová investice, kterou radotínská radnice získala v září formou účelové dotace z nevyčerpaných prostředků na běžné výdaje magistrátního Odboru technické vybavenosti, umožní i další úpravy klidové zóny sídliště. "Centrální kruhové ´náměstíčko´ dostane povrch z kamenné dlažby, obnoven bude mobiliář, dojde i na doplnění zeleně," upřesňuje radotínský starosta Karel Hanzlík.

"Hlavní však je, že bude možné kompletně zrekonstruovat obě schodiště z ulice Prvomájová, která jsou již ve velmi špatném stavu," dodává spokojený starosta. Srovnání a přeasfaltování všech ponechaných pěších propojení celou stavební akci uzavře a hotovo by mělo být ještě do konce tohoto roku.