V mrazech uvázal štěně u stromu. Jak to někdo může bezbrannému zvířeti udělat?

Takovéhle štěně dokáže v mrazu uvázat u stromu jen člověk bez svědomí
Zobrazit fotogalerii (2)
  |  

S až neskutečným případem lidské lhostejnosti se setkali benešovští strážníci. Museli řešit hned dva případy psích bezdomovců, k nimž se někdo zachoval nezodpovědně a krutě. Z toho se chce opravdu až brečet...

Je možné, že šlo o nevhodný vánoční dárek? Nešlo však o panenku či autíčko, ale o živého, bezbranného tvora. Jak je možné, že se mezi námi pohybují lidé, kteří postrádají základní lidské vlastnosti, soucit a svědomí?

Městští strážníci v Benešově přijali na služebně telefonát, že v Bedrči se pohybuje opuštěný pes. Na místě hlídka skutečně nalezla staršího křížence ve velmi zanedbaném stavu, navíc se šedým zákalem.

Opuštěný a ustrašený
"Pes byl ustrašený. Proto jsme jej odchytili, dali jsme mu napít, nakrmili ho a umístili do záchytného kotce v Táborských kasárnách," informoval velitel strážníků Radek Stulík. Jen o pár hodin později byla hlídka vyslána opět na základě oznámení na linku 156, tentokrát do parku Klášterka v Benešově.

"O to horší bylo naše překvapení, když jsme zde nalezli stěně křížence německého ovčáka. Tentokrát šlo o fenku přivázanou u stromu! Také v tomto případě byl pes odchycen a nakrmen, napojen a odvezen do záchytného kotce MěP v Táborských kasárnách," popsal otřesný případ šéf benešovských strážníků. A co bude s chlupatými nalezenci dál? Oba psi měli štěstí v neštěstí. Teď čekají na svůj další osud v záchytném kotci, poté poputují do psího útulku v Maršovicích.

Výzva veřejnosti, anonymita zaručena
V této souvislosti Městská policie Benešov rozhodla využít možnosti nově vytvořených webových stránek Bezpečné město Benešov a fotky nešťastných psů zveřejnit i s prosbou pro návštěvníky webu. Pokud by někdo znal majitele některého z těchto psů, neměl by zůstat lhostejný a měl by na linku 156 tuto skutečnost oznamit. Hříšník bude mít co vysvětlovat.

Městská policie v Benešově zaručuje volajícímu oznamovateli anonymitu. "Majitelé obou pejsků se totiž dopustili minimálně přestupkového jednání. Nehledě na to, že v tomto počasí opustit či dokonce přivázat zvíře ke stromu není nic jiného než známka strašlivé lidské bezcitnosti a lhostejnosti," má jasno Radek Stulík.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru