Při požáru bytu uhořel člověk, může za to cigareta

Pořár bytu, který pražští hasiči likvidovali v noci na čtvrtek na Žižkově, se stal osudným jednomu muži. Dalších sedmatřicet lidí bylo třeba evakuovat, z toho patnáct lidí bylo přímo ohroženo kouřem. Proč ale byt zachvátily plameny?

02.02.2017 - 10:24   |  

Když v noci hasiči vyjížděli k požáru v ulici V Domově na pražském Žižkově, netušili, že pro jednoho člověka bude už příliš pozdě. "V bytě byla nalezena jedna mrtvá osoba," potvrdila mluvčí hasičů Pavlína Adamcová. Podle prvních informací se dá vyloučit násilná smrt. Důvodem je tak pravděpodobně zadušení kouřem. Pravděpodobně staršího muže se ale zatím nepodařilo identifikovat.

To hrozilo i dalším patnácti lidem, které hasiči zachraňovali z dalších prostor domu. Nasadili jim vyváděcí masky a dostali do bezpečí. Dopravní podnik mezi tím na místo přistavil autobus, ve kterém měli alespoň dočasné zázemí. Škoda v bytě se šplhá přes milion korun, nezbylo v něm prakticky vůbec nic. 

Příčina vzniku požáru zatím nebyla určena. Pravděpodobně však jde o nedbalost, konkrétně nedopalek cigarety. Od něj se plameny následně rozšířily a majitele bytu to stálo život. Naprosto zbytečně...

 


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.