Votickým strážníkům pomůže ve službě zbrusu nový mazlík

Starou Fabii vyměnili votičtí strážníci za Octavii III. generace o objemu 1,8 litrů
  |  

Účinně a spolehlivě zasahovat na rozsáhlém území. To je hlavním úkolem městské policie nejen ve Voticích. Votičtí strážníci teď dostali od radnice nového pomocníka. Stala se jím Škoda Octavia combi III. generace s obsahem motoru 1.8 TSI. Staré služební vozidlo Fabia Combi zůstává na městském úřadě jako vozidlo civilní.

Kromě automobilu hlídka votických měšťáků používá standardní vybavení, které jim pomáhá ve výkonu služby. Jde nově třeba o život zachraňující automatizovaný externí defibrilátor, který slouží při výpadcích srdečního rytmu. Samozřejmostí je kamera umístěná na služebním vozidle a také strážníci jsou vybaveni minikamerami.

Kamera uvnitř vozu je nezbytným vybavením vozidla strážníků

Na odchyt zvěře „uspávačku“, na problémové lidi „donucováky“
Ve službě se městští policisté často setkávají se zvířaty, která je třeba odchytit. Proto do jejich výbavy patří odchytové pomůcky, jako je síť, stahovací oko na distanční tyči nebo vzduchová pistole s uspávacími šipkami. Pro tyto účely mohou využít také speciální oděv a rukavice.

Pro řešení problémů či pomoci v dopravě slouží strážníkům zastavovací terče, baterky, alkohol tester nebo jednorázový test na drogy, také třeba startovací box nebo nepopulární botička. Osobní ochranu při zvládání situací na ulici jim pomáhá zajistit vedle služební zbraně také paralyzér a neposluchy pomůžou zkrotit donucovací prostředky. Mezi „donucováky“ patří teleskopický obušek, kasr, tonfa a služební pouta.

Dva je víc než jeden, ale nestačí to
Službu u Městské policie Votice momentálně vykonávají dva strážníci. Proto nejsou bohužel schopni pokrýt směnu čtyřiadvacet hodin denně. Strážníci slouží převážně denní směny a namátkově víkendové noční směny. Směny se plánují podle pořádaných  kulturních, společenských a sportovních akcí po předchozí domluvě s policisty z obvodního oddělení PČR Votice.  

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru