V Týnci investují do školních budov a žádají peníze na nový „autobusák“

Počítačová učebna ZŠ Škola Týnec nad Sázavou
  |  

Téměř devadesát milionů korun. S takovými výdaji pro letošní rok počítá radnice v Týnci nad Sázavou. Oproti tomu utratit chce necelých dvaaosmdesát tisíc. Lehce přebytkový rozpočet odklepli týnečtí zastupitelé bez problémů.

Rozpočet pokrývá obvyklé výdaje na běžný provoz města a údržbu majetku. Do příjmů nejsou zapojeny přebytky minulých období. Zapojení přebytků do letošního rozpočtu projednají zastupitelé už v únoru.

Přístavba školy pokračuje

"Čeká nás dostavba školy a tělocvičny, zateplení úřadu a další významné projekty, na které bude nezbytné i čerpání úvěrů," informoval o jednom z rozpracovaných projektů starosta Týnce Martin Kadrnožka. Propojením pavilonů prvního a druhého stupně základní školy vzniknou tři učebny, šatny a spojovací chodba. Celková cena se vyšplhá zhruba na šestadvacet miliónů korun.

 

"Nyní probíhají práce na hrubé stavbě. Stávající přívod elektřiny do školy vede v místě základového pasu. Jsme trošku brzděni dodavatelem ČEZu, který musí školu přepojit a udělat nový přívod. Z toho důvodu jsme vlastní stavbu rozdělili na dvě části. V zadní části se dělají základové konstrukce, výstavba přední začala v lednu," přiblížil práce na staveništi týnecký místostarosta Bedřich Pešan.

Letos také tělocvična

Termín dokončení, jak ukládá dotační titul, je do konce srpna. "My předpokládáme, že budeme hotovi v červnu. Navíc v březnu by také měla začít stavba nové tělocvičny, která je nyní ve fázi výběrového řízení na zhotovitele. Pokud vše půjde tak, jak má, tělocvična bude dokončena do konce letošního roku," dodal místostarosta s tím, že součástí akce je i úprava okolí školy. Před jídelnou vznikne nové parkoviště, opraví se chodníky a také přístupy v areálu školy.

 

Žádosti o dotace

V letošním roce chce týnecká radnic také žádat o dotaci na rekonstrukci autobusového nádraží s novým dopravním terminálem, vybudování chodníku v ulici Pražská. Opravovat by se mělo od železničního přejezdu k nádraží. Dotační peníze bude radnice žádat také na rekonstrukci uzavřené skládky Vánovec v Krusičanech a odbahnění, opravu rybníka v Peceradech nebo vybudování parkoviště u městského úřadu.

 

"Dále zpracováváme projektovou dokumentaci na rekonstrukci lávky k Jawě, na kterou se také budeme snažit získat dotaci. Snažíme se maximálně využívat možností financování projektů z dotací dle aktuálních potřeb a připravených akcí," upřesnil Martin Kadrnožka.

Významné investiční akce v Týnci pro rok 2017

• opravy komunikací a chodníků

• přístřešek hřiště Farák

• údržba bytového fondu - balkony 275, 520, 525 (I. etapa)

• opravy starých hřbitovů

• lávka Brodce - dokumentace

• proluka a vstup na veřejné WC pod čp. 13 ve starém Týnci - revitalizace prostranství

• rybník Pecerady - dokumentace

• markýza u obchodního domu

• zateplení úřadu a střediska (příprava)