Parkování v Benešově zaplatíte pohodlně mobilem. Odpadá starost o drobné

Na Masarykové náměstí můžete od února platit parkovné chytrým telefonem
Zobrazit fotogalerii (2)
  |  

Moderní technologie při platbách už pronikají i do menších měst. Od února je možné platit za parkování na městských parkovištích v Benešově také pomocí chytrého telefonu. Při parkování tak už nemusíte lovit drobné z peněženky. Prostřednictvím telefonu mohou řidiči platbu i prodloužit, pokud se něco zvrtlo.

V současné době mohou řidiči zaplatit jak telefonem s iOS, tak i telefonem s operačním systémem Android. Po stažení bezplatné ap­likace smart4city a po přihlášení do systému se jednoduše a rychle uhradí poplatek za dobu parkování, kterou si řidič zvolí. Pro platbu je použita bezpečná platební brána banky ČSOB, splňující veške­ré požadavky na bezpečnou platbu.

Nestíháte? Parkovné telefonem prodloužíte

Platba pomocí chytrého tele­fonu nezvýší jednotkovou cenu parkovného pro uživatele. Plateb­ní aplikace také tímto způsobem umožňuje pohodlné prodloužení doby parkování například z čekárny u lékaře, v obchodě nebo v podobných případech, kdy před vypršením času vám bude na telefon doručena SMS s informa­cí o končící době pro parkování. To je možné ale pouze tehdy, když první platbu provedete mo­bilní aplikací, nikoliv zaplacením na automatu. Aplikaci nelze pou­žít na parkovišti Pod Brankou, kde je závorový systém.

O možnosti platby budete také po­stupně informováni na automatech. Spolu s tímto platebním systémem bude Městská policie Benešov vybavena aplikací, která umožní kontrolovat platby prove­dené mobilem. Pokud by se vyskytly nějaké technické problémy s placením parkov­ného pomocí chytrého telefonu, měli by se řidiči obracet na Technické služby Benešov.

"Řidiči, kteří používají obyčejný telefon, mohou samozřejmě i nadále platit za parkování dosavadním způso­bem, to znamená mincemi," doplnila mluvčí benešovské radnice Gabriela Škoulová.

 

Ceny na jednotlivých parkovištích platné od 2. února 2017:

- parkoviště Nová Pražská, Vnoučkova za hodinu 20,- Kč, za každou další i započatou hodinu 20,-
- parkoviště Masarykovo náměstí, Malé náměstí, Tyršova za hodinu 20,- Kč
- parkoviště F. V. Mareše, Jiráskova, Pod Brankou za hodinu 10,- Kč, za každou další hodinu 10,- Kč
- parkoviště na Konopišti motocykl 30,- za den, osobní automobil 60,- za den, mikrobus, obytný     přívěs 150,- za den, autobus 300,- za den

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru