Mobilní aplikace budoucnosti: Geniální nápad může zachránit stovky zvířat

Aplikace by měla zachránit spoustu zvířecích životů
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Lidský mozek někdy přinese opravdu geniální myšlenky. Jedna taková napadla studenty hradecké vysoké školy. Díky němu mají obrovskou radost v Záchranné stanici pro zraněné živočichy a Ekocentru na Huslíku.

Že by nápad roku? Pro Záchrannou stanici pro zraněné živočichy a Ekoncetru na Huslíku u Poděbrad bezesporu. Studentům vysoké školy z Hradce Králové zde nejspíše musí začít líbat ruce, protože na něco podobného se čekalo opravdu dlouho.

Přišli totiž s revolučním nápadem ve formě aplikace do chytrých telefonů. Ta vás v případě nalezeného zvířete odkáže na nejbližší záchrannou stanici a můžete být naprosto kdekoliv. K tomu všemu vám také poskytne kontakt a díky tomu i spojení. 

Jak vlastně aplikace funguje?

Využívá především polohy telefonu společně, díky které určí spádovou záchrannou stanici, na kterou je ihned možno se dovolat, a to přes stisknutí "Volat pomoc". Nálezce má možnost sdílet svoji aktuální polohu, případně i vložit bod do mapy a sdílet ho. Právě tahle funkce naprosto vymýtí časové prodlevy, kdy není záchranář schopen přesně určit místo nálezu. 

Aplikace zobrazuje záchranné stanice v závislosti na vzdálenosti od polohy telefonu. Spádová stanice je označena jako červený domeček. Aplikace funguje i jako navigace a může vám pomoci přesně vás dovézt na místo, kde se o nalezené zvíře postarají.

Stanice na Huslíku funguje od roku 2015 a ročně přijme stovky poraněných nebo nalezených zvířat.

Stanice na Huslíku v poslední době zachraňuje například nalezenou prasečí rodinku, nedávno vypustila zpátky do volné přírody tři vyléčená káňata. "Od letošního roku máme celkově přes 200 přijatých zvířat a poctivě se o ně ve stanici staráme," sdělil nám před časem vedoucí stanice Luboš Vaněk. Je jasné, že nyní podobných "nalezenců" bude daleko více. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru