Poříčí nad Sázavou dostalo miliony od firmy na cukrovinky. A důvod?

Wrigley Confections v Poříčí nad Sázavou patří k největším zaměstnavatelům v regionu
Zobrazit fotogalerii (5)
11.04.2017 - 09:00   |  

Nestává se často, aby firma darovala miliony obci či městu, kde sídlí. V Poříčí nad Sázavou je to ale jinak. Dárkový šek na dosud rekordních 2,5 milionu korun poslala místní továrna na cukrovinky. Kde skončí peníze, které doslova spadly z nebe?

Šek převzal starosta Poříčí nad Sázavou Jan Kratzer přímo od ředitelky továrny na cukrovinky Wrigley Confections paní Suzanne Lake. K předání daru, který je dalším krokem společného dlouhodobého růstu obce a společnosti, došlo koncem března v budově místní základní školy ve Školní ulici. Vedení obce rozhodlo, že tato finanční částka bude použita na vybudování víceúčelového školního hřiště.

Vybavení pro předškoláky a pitnou vodu pro obec

"Jsem velmi rád, že právě Poříčí nad Sázavou může být příkladem skvělé symbiózy mezi obcí a velkou společností," uvedl starosta Kratzer a dodal, že společné aktivity jsou dlouhodobě na vysoké úrovni, v minulosti jsme už díky darům vybavili nové oddělení mateřské školky. "Firma nám také věnovala strategický vodovodní přivaděč z Podmračí, díky kterému celá obec může čerpat kvalitní pitnou vodu ze Želivky," dodal starosta Poříčí.

Společnost Wrigley Confections ČR patří do koncernu Mars a v Poříčí vyrábí pro celou Evropu ovocné žvýkací bonbóny. Vedle existující výroby v současné době staví i novou část továrny. Cílem tohoto rozšíření je nejen umožnit růst společnosti v České republice a dalších evropských zemích, ale také realizovat závazek firmy podporovat lokální komunitu vytvořením nových pracovních míst. V současné době probíhá nábor spolupracovníků související s rozšířením výrobního závodu. Vedle výroby se tak Poříčí nad Sázavou stává i centrem výzkumu a vývoje cukrovinek.

Společnost Mars, jíž je Wrigley Confections ČR součástí, je uznávaným lídrem
v oblasti výroby cukrovinek. Svým zákazníkům po celém světě přináší radost do života širokým spektrem produktů zahrnujícím žvýkačky, bonbony, tvrdé žvýkací bonbony a lízátka. Společnost Mars působí v 50 zemích světa, kde zaměstnává přibližně 70 000 spolupracovníků, a své výrobky dodává do více než 180 zemí.

Podpora zaměstnanosti v regionu

"Řada kolegů pochází z Poříčí i nejbližšího okolí. Vážíme si toho, že zaměstnáváme obyvatele regionu, jsme s nimi velmi spokojeni a doufáme, že díky současným náborovým aktivitám naše řady rozšíří ještě více z nich, zejména z okolí továrny. Chceme být dobrými sousedy i členy místní komunity a našim kolegům poskytovat ty nejlepší výhody. V loňském i letošním roce jsme navýšili mzdy v průměru celkem o 14 %, dále klademe důraz na péči o zdraví i celkovou pohodu spolupracovníků a v neposlední řadě také věnujeme pozornost spolupráci s místní obcí," řekla ředitelka firmy Suzanne Lake.

"Více než polovina spolupracovníků se dlouhodobě aktivně podílí na dobrovolnických aktivitách v rámci regionu. To je úžasný počet s ohledem na fakt, že se těmto aktivitám věnují ve svém volném čase," doplnila.

 

Víceúčelové školní hřiště vznikne postupně

Výstavba hřiště financovaného z daru společnosti se uskuteční ve třech etapách. První je plánována již v letošním roce. Zahrnuje vnitřní hřiště z umělé trávy určené pro házenou, volejbal a basketbal, sprinterskou tartanovou dráhu v délce 70 metrů a tartanové doskočiště pro skok daleký. Součástí dalších etap pak jsou i běžecký ovál dlouhý 150 metrů, vržiště pro vrh koulí a další zázemí pro sportovce.

Nová linka přinese nové příležitosti i rozvoj obce

Společnost Wrigley zahajuje další fázi rozšiřování výrobního závodu v Poříčí nad Sázavou, v rámci níž dojde k výraznému navýšení objemu produkce cukrovinek v České republice. Historicky nejvyšší investice od založení továrny v celkové výši téměř dvě miliardy korun pokryje výstavbu nové linky a do regionu přinese nové příležitosti.

Téměř dvě miliardy korun vložené do nové výrobní linky by měly zajistit nárůst objemu produkce o 16 500 tun ročně. Její spuštění se plánuje na třetí čtvrtletí roku 2018. Maximální roční kapacita továrny na výrobu cukrovinek tak bude činit téměř 70 000 tun za rok. "Další rozšíření činnosti společnosti Wrigley nás velice těší a doufáme, že přispěje k  ekonomickému růstu obce Poříčí nad Sázavou, okresu i celého kraje," dodal Jan Kratzer.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru