Zápy i Jirny viděly šestky. Fotbalový víkend zná své výsledky

Benešovský brankář Tetour po jediném gólu v zápase s Unionem 2013

Nedělní střetnutí přinesla v České fotbalové lize nezvyklý počet gólů. Nezahálely ani divizní Neratovice – Byškovice.

Hororovou první půli zažili hráči SK Viktorie Jirny. V duelu s domácí rezervou MAS Táborsko prohrávali po 45. minutách už 5:1. Skóre se měnilo i po poločasové pauze. Završením černé neděle pro Viktorii Jirny byl vlastní gól Tomáše Dubského na 6:1. Jediný gól Viktorie vstřelil v 11. minutě Nečas, který proměněným pokutovým kopem korigoval stav utkání na průběžných 2:1. Po tomto výsledku nezbývá než Jirenským popřát brzké zapomenutí na úvodní kolo, a aby opravili pošramoceného renomé v domácím zápase s Baníkem Most.

Z opačnými pocity odcházeli ze hřiště fotbalisté SK Zápy, kteří na domácím trávníku „zválcovali“ FK Čáslav. Cestu za vysokým vítězstvím načal již v páté minutě Václav Svoboda, který „uklidil“ odražený balon do soupeřovy branky. 1:0.  Hosté z Čáslavi se ještě nestačili po obdrženém gólu pořádně oklepat, když po hlavičce z deváté minuty od Miroslava Balouna vyndavali míč ze sítě podruhé. 2:0. Nepříjemné momenty se nevyhnuly ale ani domácím. Zápská obrana na dvakrát zaváhala ve 28. minutě, kdy nejprve nedokázala zastavit unikajícího Nečase. Ten nahrávkou nikým neobsazenému Haškovi připravil záložníkovi ideální podmínky ke vstřelení branky. 2:1. Gól čáslavské fotbalisty nabudil a v příštích minutách odolávala obrana Záp nebývalému hernímu tlaku soupeře. K obratu však zavelel kapitán domácích David Kalivoda, který zakončil svůj únik ve vápně nádhernou brankou na 3:1. Exslávistický fotbalista napnul síť podruhé v 57. minutě, kdy si „pohrál“ s obránci a nakonec i s gólmanem Kovaříkem. 4:1. Přání domácích fanoušků, „dejte jim bůra,“ hráči vyslyšeli v 75. minutě, kdy čerstvě vystřídaný Lukashnov hlavou uklidil míč do sítě. 5:1. Šestým gólem vyprovodili Zápští Čáslav pět minut před koncem základní hrací doby, kdy Jiří Duben zavěsil hlavičkou centr od Davida Kalivody. 6:1.

Na gól v utkání mezi domácím Benešovem a Unionem 2013 Nový Bydžov čekalo 252 diváků do 87. minuty. Tehdy se prosadil novobydžovský Věchet, který tím i Benešovské obral o všechny tři body. 0:1.

Čtveřicí duelů v neděli pokračovala i fotbalová divize B. Nejvyššího vítězství dosáhli hráči FK Neratovice – Byškovice, kteří pražský Meteor porazili v poměru 4:1. Minimálně tak do příštího víkendu budou Neratovice držet vedení celé tabulky B divize. Naopak k jejímu druhému konci mají po neděli blízko fotbalisté SK Úvaly, kteří podlehli Litoměřicím 1:2.