Festival Hravě a zdravě v Řevnicích přilákal více než 1000 návštěvníků. Táhli nejen The Tap Tap

Hlavní myšlenkou festivalu podle paní Hrdé z o.s. Náruč bylo, aby se v jeho rámci mohl každý předvést s tím, co umí nebo nabízí. Výzvu přijalo téměř 60 podnikatelů.
Zobrazit fotogalerii (6)
  |  

Rekordní štrúdl, mistr světa v aerobiku nebo roztančené Lesní divadlo? Sobota v Řevnicích byla prostě a jednoduše nabitá událostmi.

Akci na řevnickém náměstí si v prvním zářijovém víkendu nenechalo ujít více než 1 000 návštěvníků. Rodinný festival Hravě a zdravě navštívili převážně místní občané. Zapojili se však i obyvatelé okolních vesnic a městeček. Výlet do Řevnic si udělali i obyvatelé hlavního města.

Nejdelší štrúdl měřil osm metrů, chutně ale vypadaly všechny.

Proč organizátoři festivalu oslovili zrovna The Tap Tap? Jaký další smysl měl Den bez aut kromě hladkého průběhu dění na náměstí? Psali jsme ve článku Festival Hravě a zdravě v Řevnicích zakončí hvězdí The Tap Tap.David Huf  a osmimetrový štrúdl

Po slavnostním zahájení, na němž se představili organizátoři včetně vedení města, se rozproudilo hlavní dění. Ze známých osobností poctil festival svou návštěvou mistr světa v aerobiku David Huf, který v současné době působí jako kouč a fitness trenér. Na Hravě a zdravě pak představil svoje aktivity zabývající se životním stylem seniorů.

O zápis do Řevnické kroniky se pokoušeli milovníci štrúdlů. Výzvy se ujalo 13 odvážlivců. Vítězný štrúdl měřil téměř osm metrů a spolu se zápisem do kroniky obdržel titul „Nejdelší štrúdl roku“.

Na náměstí probíhal živý ruch. Téměř 60 prodejců zde nabízelo své výrobky nebo lákalo k vyzkoušení nejrůznějších aktivit. Rodinné hry, v rámci níž děti s rodiči obcházeli stanoviště po celých Řevnicích, se zúčastnilo 100 rodinných týmů.

Hlavní hvězdy večera The Tap Tap přijíždějí.

Hudební tečka

Program na náměstí zakončila se svým příjemným funky stylem kapela Running Sushi. Následoval přesun do Lesního divadla. Skvělou atmosféru navodil místní smíšený sbor Canto Carso. Dalším vystupujícím byl lokální dětský soubor Notičky.

Po nich již nastoupila hlavní hvězda večera. Plné ochozy divadla tvořily fantastickou kulisu pro celý ansámbl studentů a absolventů školy Jedličkova ústavu – známé pod názvem The Tap Tap. Po druhé písničce byl již prostor před pódiem plný tancujících a skandujících dětí. V závěrečné části se nechali k tanci strhnout i dospělí.  

Po úctyhodném úspěchu prvního ročníku visí ve vzduchu otázka, zda byl položen základ k nové tradici.

Text připraven ve spolupráci s Marií Hrdou z o.s. Náruč, redakčně upraveno