Z rozhlasu se dozvěděl o úmrtí. Ihned spěchal vymámit peníze z vdovy

Vdově sliboval vyřízení nároku na pohřebné. Poté, co mu svěřila peníze na nezbytné poplatky, zmizel.
  |  

Ukázkový „šmejd“ řádil napříč republikou. Od června do října stihl okrást minimálně 12 seniorů. Za majetkovou trestnou činnost byl v minulosti již 14x trestán.

Okradená vdova

Padesátiletý muž provozoval svou živnost profesionálního podvodníka a zloděje napříč republikou. O tom, že se nezastavil před ničím, svědčí případ, kdy se z místního rozhlasu nejmenované obce dozvěděl o úmrtí tamního občana. Protřelý šmejd se vydal rovnou za vdovou. Před ní se vydával za pracovníka obecního úřadu. Vdově sliboval vyřízení nároku na pohřebné. Samozřejmě potřeboval hotovost na nezbytné poplatky, s níž se záhy vypařil.

Třináct tisíc jedním tahem

Poslední prázdninový den zase navštívil seniorku v Ciolkovského ulici v Praze Ruzyni. 85leté ženě tvrdil, že je pracovníkem pečovatelské služby. Jeho zodpovědností mělo být zajišťování stravy babičkám a dědečkům. Důvěřivá paní kvůli jeho historce přišla o 13 tisíc korun.

Ve svém oboru žádný nováček

14. října se šmejda povedlo dopadnout brněnským policistům. Ti velmi rychle zjistili, že 50letý muž byl již 14x odsouzen právě za majetkovou trestnou činnost. Komu není rady, tomu není pomoci. Z vězení odešel teprve na konci letošního května a již v červnu se pustil do toho, co umí nejlépe, motání hlavy starým lidem. Za pár měsíců stihl obdobnou taktikou vymámit dohromady několik desítek tisíc hned z 12 seniorů. A to jsou případy, o kterých se ví!

Čtěte také:

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru