Na Dobříšsku řádí zloděj. Vykradením dvou chat způsobil škodu více než 50 tisíc

Je to možná podivná rada, ale nenechávejte si na chalupě staré zbraně. Přijdete o ně.
  |  

O tom, že bychom si v rekreačních domech neměli nic cenného nechávat, se přesvědčili chalupáři z Malé Hraštice a Mokrovrat u Dobříše.

Zimní sezóna v chatových oblastech každoročně svědčí zlodějům. Majitelé chaty v chladném počasí příliš nenavštěvují. Potvrzuje to i případ chataře v obci Mokrovraty. Chata byla vykradená někdy mezi 10. a 23. říjnem, přesnější odhad policie nemá.

Starožitnostem v chalupě zloděj neodolal

Majitel také s vybavení chaty neskrblil. Kromě televizoru nebo kávovaru, měl zloděj možnost sáhnout například po replikách starožitných zbraní či loveckých nožích. Asi ani nemusíme dodávat, že této šance bezezbytku využil. Do chaty se dostal jednoduše, vypáčil vstupní dveře.

V nedaleké Malé Hraštici do chalupy pro změnu vlezl oknem. Vzhledem k tomu, co zde pobral, doufáme, že se nechystá k nějakému závažnějšímu trestnému činu. Zloděje opět zaujala televize, jídlo a alkohol. Dále odešel s elektrickou pilou a vrtačkou. Sečteno a podtrženo ve dvou vyloupených chatách byla způsobena škoda odhadem 55 tisíc korun. 

O tom, jak zabezpečit chatu před zloději, jsme vás již informovali. Poučení však není nikdy dost. O tom, co dělat a čeho se naopak vyvarovat se více dočtete ve článku Zajistěte si chalupu na zimu!. O tom, že tak většina lidí nejspíš nečiní, svědčí Policejní statistiky: Chaty a domy berou zloději ve Středočeském kraji útokem. Ovšem někdy nepomůže ani vaše přítomnost v domě, o čemž se přesvědčila žena v Berouně, které zmizely šperky přímo před očima Neuvěřitelně drzý a nešikovný zloděj.

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru