Okrasný spolek Čelákovický: Spíš než s nepořádkem máme problémy s vedením města

Spolek se stará o podněty lidí z aplikace Lepší místo
  |  

Nedávno jsme vás informovali o tom, že v Čelákovicích převzal spolek místo města starost o aplikaci Lepší místo, které napomáhá odstranit nepořádek v obci. Tento spolek pořádá mnoho dalších bohulibých akcí, proto nás zajímalo, jak vlastně funguje a kdo jej tvoří.

Nadšenci pro přírodu

Spolek tvoří samí nadšenci do přírody: „Jsme dobrovolné sdruženi. Kromě úklidovych akci pořádáme i akce vzdělávací, jako jsou například jako besedy a exkurze,“ sdělil nám Petr Petřík, zástupce spolku. Spolek také připravuje mapu významných stromů v Čelákovicích, kterou má již slušně připravenou a která obsahuje popis 44 stromů ve městě. K nahlédnutí je na stránkách spolku www.celakovice.org.

 

S radnicí se příliš nekamarádí

Jak jsme již informovali, spolek si vzal pod patronát využívání aplikace Lepší místo, prostřednictvím které lidé mohou nahlašovat nepořádek ve svém okolí. Ačkoliv se mělo o aplikaci starat město, nakonec je to právě spolek, kdo zkoumá nové podněty v aplikaci a následně se je snaží napravit: „Spíš než s nepořádkem, máme problémy s vedením města, které v nás vidí, nevíme proč, nepřítele,“ povzdechl si Petr Petřík. Spolek rozhodně nezahálí ani na podzim, právě nyní je totiž ten správný čas k výsadbě stromů: „Chceme dostát našemu jménu, a tak jsme se rozhodli vysadit 30 ovocných stromu v polích mezi Čelákovicemi a Mochovem. Sázíme 7.listopadu. K dispozici je místo na více jak 40 stromů. Cenu za stromek si každý hradí sám a liší se dle druhu. Zpravidla se pohybuje mezi 200–400 Kč plus rozpočítaná doprava, ochrana proti okusu zvěří a ukotvení." 

 

Přečtete si o tom, jak se využívá aplikace Lepší místo v Čelákovicích a také o tom, že ji nově mohou používat také v Mnichovicích.

 

Informovali jsme vás o tom, že je čas na výsadbu stromů, v článku najdete také prosbu čelákovického spolku na to, zda nemáte volné místo pro výsadbu stromů.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru