Hromadná nehoda paralyzovala dopravu na R1

K nehodě došlo na 16. kilometru silnice R1 ve směru na Plzeň těsně před odbočkou na Ořech.
  |  

Nehoda, v níž figurovalo celkem pět aut, ochromila dopravu na Pražském okruhu. Kolony se táhly v délce několika kilometrů.

Pět aut v sobě, 14 kilometrová kolona

"Oznámení o dopravní nehodě celkem pěti aut jsme přijali nedlouho po půl sedmé večer. Ke karambolu došlo na šestnáctém kilometru Pražského okruhu ve směru na Plzeň, tedy těsně před odbočkou na Ořech. Naneštěstí pro ostatní řidiče zablokovala nehoda levý jízdní pruh," uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Záhy se vytvořila několikakilometrová kolona. Doprava stagnovala nejprve do patého, posléze až do druhého kilometru silnice R1. "Z toho důvodu museli policisté centrálního řízení dopravy na detašovaném pracovišti v Rudné přistoupit k takzvanému blokovému odbavování tunelů. To v praxi znamená, že za pomoci světelné signalizace, kterou jsou tunely vybaveny, pouštěli do jejich útrob pouze omezené množství vozidel, což se odvíjelo od situace za tunelem," vysvětluje Tomáš Hulan.

Viník nehody není známý

Než se povedlo zcela odstranit následky nehody, bylo již po devaté večer. "Blokové odbavování pak policisté dispečeři prováděli ještě další hodinu, než se kolona zcela rozjela," doplnil Hulan.

Při nehodě se zranily dvě osoby. Jednu lékaři ošetřili na místě, druhá byla převezena do nemocnice. Příčiny nehody a míru zavinění jednotlivých účastníků policie prošetřuje.

O den dříve hořel ve stejném směru na 14. kilometru rumunský kamion převážející záchody.