Protřelá kriminálnice okradla téměř stoletého staříka o necelých 20 tisíc

Policie u jejích dveří ji neudivila. Prý kriminalisty dříve nebo později stejně očekávala.
 

58letá žena se před seniorem vydávala za zdravotní sestru. Senior nemohl tušit, že před ním stojí žena, jejíž trestní minulost se táhne napříč celou Evropou.

Nicnetušící senior zdravotní sestru náležitě uvítal

Před dvěma dny jsme vás informovali o případu recidivisty, který neváhal kontaktovat vdovy nebo seniory závislé na sociálních službách, aby z nich tahal peníze. (Více ve článku Z rozhlasu se dozvěděl o úmrtí. Ihned spěchal mámit peníze z vdovy.) 58Letá žena, kterou zadrželi pražští kriminalisté, používala velmi podobné taktiky se zaměřením na stejnou cílovou skupinu.

10. září tato žena navštívila 94letého seniora. Starého pána zmátla tím, že se mu představila jako vrchní sestra. Tvrdila mu, že pracuje v nemocnici na Praze 6, a odtud ho i zná. Nicnetušící důchodce ji pustil dál a ještě jí připravil pohoštění. Zdvořilost ho stála téměř dvacet tisíc korun, které se ženě podařilo ukrást.

Potíže se zákonem měla i v Británii a Německu

Kriminalistům však netrvalo příliš dlouho podvodnici vypátrat. 19. října zazvonili u jejího bytu v jedné středočeské obci. Žena jim otevřela bez jakékoliv známky překvapení. Viděla se prý v médiích, a tak policisty dříve či později očekávala.

Za její laxní přístup může dost možná také fakt, že se jedná o recidivistku s bohatou trestní minulostí. Za trestnou činnost majetkového charakteru byla stíhána 11x v ČR, 1x v Německu a 3x ve Velké Británii. Policie se proto domnívá, že výše popsaný případ nebyl ojedinělý.

Čtěte také:


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru