Cyklista na Berounsku srazil starého muže. Z místa nehody ujel, chodec na místě zemřel

Sraženému seniorovi neposkytl, ani nezavolal pomoc, ačkoliv mu v tom nic nebránilo.
  |  

Berounští policisté dopadli muže, který způsobil nehodu s fatálními následky. Poté, co srazil 73letého pána, ještě vysvětloval kolemjedoucím, že se o něj postará. Nic takového však neučinil.

Před jízdou pil, poté přehlédl chodce

O tom, že pít by se nemělo ani před jízdou na kole, se přesvědčil 42letý muž. 17. října okolo sedmé hodiny večer projížděl obcí Králův Dvůr. V ulici U Vrby ve směru od místní části Počaply k místní části Popovice zřejmě přehlédl 73letého chodce.

Tvrdil, že pomůže, místo toho se vypařil

Seniora nabral přední částí bicyklu a srazil na zem. Krátce po nehodě projížděli ulicí svědci a nabízeli se, že zraněnému muži pomohou. Cyklista je odbyl s tím, že vše potřebné zařídí. Když se tito lidé vraceli po patnácti minutách stejnou cestou zpět, chodec na silnici stále ležel. Cyklista již byl v nedohlednu.

Svědci zavolali seniorovi pomoc. Na záchranu života však již bylo příliš pozdě. Muž po převozu do nemocnice svým zraněním podlehl.

Policie rychle zjistila, odkud vítr vane

Kriminalistům pak trvalo pouhé čtyři dny než neohleduplného cyklistu dopadli. "Cyklista jako řidič dopravního prostředku ujel od dopravní nehody a neposkytl poškozenému, který při nehodě utrpěl závažná poranění, potřebnou pomoc, ač tak mohl učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného. Muži bylo sděleno obvinění hned ze dvou trestných činů, kterými jsou usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. V případě odsouzení může strávit za mřížemi až pět let svého života," uvedla k případu policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Čtěte také:

Opilý cyklista se zranil a ještě bude platit

Zraněný cyklista volal v lese několik hodin o pomoc

Opilý cyklista rozjel na silnici slalomovou jízdu

Zraněných cyklistů přibývá. Na vině je často alkohol