Spolek Život v Hradci vznikl původně pro děti, dnes spravuje pronajatý pozemek

  |  

Nedávno jsme vás zvali na zajímavou procházku spolku Život v Hradci po stopách zmizelých vesnic na Stříbrnoskalicku. Na to, co dalšího ještě tento zajímavý spolek vlastně podniká jsme se zeptali Jakuba Hlavatého.

Spolek funguje tři roky, vznikl kvůli dětem

Ačkoliv dnes jde o zavedený spolek s množstvím aktivit, jeho historie není příliš dlouhá: „Náš spolek Život v Hradci a okolí jsme založili v dubnu roku 2012, tehdy ještě jako občanské sdružení a vznikl z potřeby zaštítit v té době již probíhající aktivity zaměřené na děti v obci. První velkou akcí, která si stejně jako naučné vycházky vytvořila poměrně velký okruh účastníků, je v červnu pořádaný Pohádkový Hradec, kdy se Hradec a přilehlé lesy zaplní pohádkovými bytostmi a děti u nich plní rozličné úkoly. V létě pak u místního krámku pro děti připravujeme loutková představení,“ líčil nám Jakub Hlavatý.

 

Co se plánuje

Spolek rozhodně na podzim a zimu neusíná, ale připravuje spoustu akcí: „Po podzimní vycházce nás na přelomu října a listopadu čeká ještě dýňová slavnost, kterou již letos budeme moci uskutečnit na pozemku, který jsme si zcela zanedbaný a zarostlý pronajali od obce a díky dobrovolnické činnosti a grantu nadace VIA s názvem „Sousedíme si“ dostali do podoby, kdy zde můžeme posedět u ohýnku vedle záhonů s dýněmi, případně se dozvědět něco o místní historii na informačních tabulích. V únoru pak v obci uspořádáme druhý ročník Hradeckého masopustu.,“ sdělil nám Jakub Hlavatý. 

 

Přečtěte si o vycházce spolku po stopách zmizelých vesnic!