Vyloupil hernu, peníze prohrál a přišel se udat

Na barový pult položil lístek s ručně psaným textem a vedle něj nůž.
  |  

30letý muž v Berouně úspěšně provedl loupežné přepadení. Finance však ještě tentýž den prohrál ve výherním automatu.

Peníze nebo život

Poklidné odpoledne v HERNĚ – BAR v Berouně narušil v 26. října 30tiletý muž. V 16:50 vešel do baru a namířil si to rovnou k obsluze.

"Na barový pult položil lístek s ručně psaným textem a vedle něj nůž. Poškozené řekl, že si jde pro peníze. Zároveň ji upozornil, že se jedná o přepadení a jestli nestačí kudla, vyndá pistoli. Žena uvedla, že žádné peníze v kase nemá. Pachatel přitvrdil ve svých výhrůžkách a odpověděl, aby mu vydala co má, nebo vyndá pistoli," říká policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Barmanka život za peníze položit nehodlala. Poslušně tedy odevzdala několik tisíc korun v hotovosti. "Muž si bankovky schoval do kapsy se slovy „teď můžete zavolat polici“ z místa odešel. Ke zranění obsluhy nedošlo," doplňuje Pučelíková.

S prázdnou kapsou se vydal na policii

Zatímco se rozjelo policejní pátrání, lupič odcestoval do Plzně. Veškerou hotovost naházel do výherního automatu a nepřekvapivě prohrál. Těžko říct, zda se v něm poté hnulo svědomí, nicméně se přišel sám udat na policii. "V současné době je 30letý muž obviněn z trestného činu loupež, za který mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Obviněný je stíhán vazebně," dodala mluvčí.

Čtěte také:

Zloděj, který chtěl posilovat, a křičící důchodkyně

Policejní honička, varovné výstřely a zfetovaný řidič

Policie hledá člověka, který úmyslně utopil psa

Drama s miminkem v autě skončilo šťastným koncem


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru