Oprava Náchodské: V Zeleneči se (zatím) dopravní katastrofa nekoná

Náchodská je velmi exponovaná silnice
  |  

Hojně frekventovaná ulice Náchodská v Horních Počernicích je uzavřena z důvodu oprav. Objízdná trasa vede přes Zeleneč, kde se opravy velmi obávali. Opravy dnes začaly a podle prvních poznatků se zatím žádná dopravní katastrofa nekoná.

 

Doprava hustá, ale jede se…

„Před osmou ráno jsme dávali pozor na děti, které jdou do školy,“ řekl nám starosta Zelenče Michal Husinec. Doprava je zde prý hustější, ale vozidla jedou a nestojí, což je hlavní. „Někteří řidiči mi jen říkali, že čekali třeba pět minut, než se jim podařilo zařadit se z vedlejší silnice na hlavní,“ uvedl dále. Na zhoršený provoz se obec dopředu připravovala, společně s pracovníky Technické správy se ráno vydali na silnice, aby provoz pozorovali a umožnili dětem přejít hlavní komunikaci, když šly do školy.

 

Obávají se zmatených „kamioňáků“

Jediné, čeho se prý zde obávají, je to, že není zcela dobře označeno, že objízdná trasa není vhodná pro nákladní vozidla. Jeden z podjezdů na trase totiž umožňuje jen průjezd vozům do výšky 3,1 metrů, takže řidič, který by se spletl a na tuto trasu se vydal, by zde mohl zablokovat dopravu. Ve středu 4. listopadu se nicméně mají sejít zástupci dopravní policie, projektanta a zástupce obce a mají dopad uzavírky na obec vyhodnotit. Situaci kolem opravy Náchodské pro vás budeme nadále monitorovat a přinášet vám nejnovější informace.

 

 

O rekonstrukci Náchodské ulice jsme vás již informovali, psali jsme o objízdné trase.

 

V Zelenči také budují novou cyklostezku, již brzy se projedete z Počernic až k Labi.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru