Oprava Náchodské: zatím pouze jedna nehoda kamionu

Oprava Náchodské trvala do 26. listopadu
  |  

Od pondělí se opravuje Náchodská ulice, hojně frekventovaná tepna, po které se jezdí do centra metropole. Ačkoliv mnozí čekali dopravní katastrofu, i nadále platí, že zatím panuje klid, alespoň v obci Zeleneč, kudy vede objízdná trasa.

Přechody budou hlídat kvůli dětem i nadále

V Zelenči se ve středu 4. listopadu ráno vydali zástupci obce, policie a projektanta zhodnotit, jaké jsou dopady objížďky na život v obci. Naštěstí seznali, že doprava je sice hustá, ale že větší dopravní komplikace se místu vyhýbají. „Pouze v ranní a odpolední špičce stojí vozidla až k pomníku v obci,“ sdělil nám starosta obce Michael Husinec. Nějaká zásadní opatření tedy obec zatím nepřijala: „Magistra Hanousková z dopravního oddělení policie vznesla pouze žádost o hlídání prvního přechodu ve směru od Šestajovic u lokality „Kaplička“. Dozor nad přechodem jsme ode dneška již zajistili v rozmezí 7.20- 7.50 hod,“ uvedl dále starosta Zelenče.

 

Pozor na přejezd

Obávají se nadále pouze železničního přejezdu v Zelenči, který by řidiči neměli raději přejíždět rychleji než dvacetikilometrovou rychlostí. „V úterý uvízl na objízdné trase také kamion,“ dozvěděli jsme se. Na trase je totiž jeden podjezd, který neumožňuje průjezd vozidlům vyšším než tři metry. „Zatím jsme nezaznamenali žádné závažnější komplikace, řidiči se k sobě chovají slušně a respektují ty, kteří přijíždějí z bočních ulic. Jeden občan podal stížnost na magistrát a zaznamenali jsme také příznivé ohlasy na to, jak k situaci přistupujeme,“ uvedl starosta Zelenče.

 

V prvním článku jsme vás informovali o opravě Náchodské

 

I podle prvních poznatků byla situace dobrá… 

 

 

V současné době by řidiči neměli vyjíždět, Prahu svírá smog

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru