Zámek Nelahozeves zve na jubilejní Adventní slavnosti

Na Dýňování je maskotem dýně, na Adventu vás provede Sněhulák
Zobrazit fotogalerii (8)
  |  

Co si Nelahozeveští připravili na desátý ročník Adventních slavností?

 

Jubileum letos slaví Adventní slavnosti na zámku Nelahozeves. O předposledním listopadovém víkendu, 21. a 22. listopadu, tu proběhne 10. ročník Adventních slavností. Dvoudenní akce je určena všem bez rozdílu věku, zejména však rodinám, které mají děti. 

 

Divadlo i muzika

"Nejmladší z nich se mohou opět těšit na kejklíře, Sváťovo dividlo, Krabice Teplice či Štěpánčino divadélko a oblíbené řemeslné dílny – zdobení perníčků, výrobu vánočních ozdob a svíček, malování na dřevo i keramiku, pletení z pedigu, navlékání korálků, vyfukování skleněných kuliček, a další. Před zámkem budou jesličky s živými zvířátky," lákají organizátoři z lobkowiczkého zámku.

V Rytířském sále si můžete si tu poslechnout soubor Špalíček, Klenota, žákovskou dechovou hudbu z Moravy od skupiny Mutěňané - Čejkovjané a také žáky ZUŠ Velvary. V zámeckém sklepení zazní cimbálová muzika Studánka.

 

Řemeslníci a průvodci v kostýmech

"Své umění představí více než 120 řemeslníků. Pro svůj nákup si tedy budete moci vybrat ze stovek tradičních rukodělných výrobků, mezi nimiž nebudou chybět dřevěné a textilní hračky, šperky, originální oděvy a módní doplňky, vánoční ozdoby, adventní věnce, jmelí, keramika, medovina i vánoční cukroví, " prozrazují zámečtí.

Průvodci v dobových kostýmech vás provedou zámeckou expozicí nazvanou "Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů“.

"Občerstvení bude převážně zajištěno zámeckým cateringem. Těšit se můžete jak na lobkowiczké pivo, tak i na prodej a ochutnávky vín z Lobkowiczkého zámeckého vinařství v Roudnici nad Labem," uvádějí organizátoři.

Doporučujeme rezervaci jednotlivých částí programu na telefonu 315 709 111 nebo e-mailem info@zameknelahozeves.cz.

Pozvánka 

Adventní slavnosti na zámku Nelahozeves

21.11.2015 - 09:0022.11.2015 - 17:00

Nelahozeves - PROGRAM : KONCERTY SOBOTA: 10:30 ŠPALÍČEK (vánoční povídání a koncert) 11:45 ZUŠ Velvary 13:00 ŠPALÍČEK (vánoční povídání a koncert) 14:30 ZUŠ Velvary 15:45 KONCERT ŽÁKOVSKÉ DECHOVÉ HUDBY: MUTĚŇANÉ – ČEJKOVJANÉ NEDĚLE: 11:00 KLENOTA (vánoční koncert) 12:30 ŠPALÍČEK (vánoční povídání a koncert) 14:...
Více o akci

Zámek Nelahozeves každoročně pořádá tematické akce. Na jaře hrnčířské trhy, na podzim Dýňování a na konci léta se připojuje k Hradozámecké noci (reportáž)


Čtěte také

 

Fotky z letošní Hradozámecké noci 

Zámecká noc začala v 18 hodin, kdy ještě bylo světlo
Zobrazit fotogalerii (15)

Fotky ze Zámeckého Dýňování

Nejoriginálněji nazdobená dýně může vyhrát. Je to zábava nejen pro děti
Zobrazit fotogalerii (11)