Praha versus smog. Jak hodlá město bojovat se znečištěným ovzduším?

Plánovaná nízkoemisní zóna v Praze.
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Náměstek primátorky Petr Dolínek představil strategii boje se smogem. Snaží se prosadit zákaz vjezdu kamionů nad 12 tun na území hlavního města.

Náměstek primátorky dnes prohlásil, že situace v Praze není tak kritická jako v jiných regionech, přesto bychom ji neměli podceňovat. Minulý týden jsme vás informovali o vyhlášení smogové situace, kterou Český hydrometeorologický ústav nařídil v pátek 6. listopadu. Hned následující den však byla odvolána.

Zatracovaná Blanka prý prospěla. Je tomu tak všude?

„Zásadní úlevu, pokud se jej podaří prosadit, by měl přinést zákaz vjezdu kamionů nad 12 tun na území hlavního města, pokračují přípravy zavedení nízkoemisních zón, budou rozšířeny zóny placeného stání a připravujeme další opatření, která by měla omezit zejména tranzitní dopravu ve vnitřním městě,“ uvedl Dolínek, podle kterého situaci pomohlo i otevření Tunelového komplexu Blanka. V této souvislosti by jistě nebylo od věci zeptat se, jak se v současné době dýchá obyvatelům Prahy 6, kde naopak provoz od otevření Blanky vzrostl několikanásobně.

Dolínek označil za absolutní prioritu dostavbu Silničního okruhu kolem Prahy. Díky němu by mělo dojít k omezení tranzitní dopravy i čistoty ovzduší. Stavbu okruhu má nicméně na starosti stát, nikoliv Magistrát hl.m. Prahy.

Na mapky s vyznačenými emisními zónami a omezeními vjezdu kamionů nad 12 tun s objízdnými trasami se můžete podívat v naší fotogalerii.

Další zprávy z dopravy:


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru