Vánoce jsou tady! Kolik stojí osvětlení domu?

V Dobrovízi jsou na vánoční výzdobu skutečně profíci!
  |  

Za týden začíná advent. Pokud plánujete, že si svátečně vyzdobíte dům a zahradu, pak si přečtěte rozhovor s Evou Poláčkovou z Vánočního dvora Dobrovíz, kde najdeme ty pravé profíky v oblasti výzdoby náměstí, obchodů a domů!

Výzdoba domu může přesáhnout výzdobu obchodního centra

Nemusíte se prý stresovat, že vás výzdoba přijde na opravdu těžké peníze: „Náklady na výzdobu se dají těžko definovat, neboť pěkná výzdoba se dá pořídit v rámci několika málo tisíc, např. osvětlení na strom a některého koutu v zahradě či interiéru, na druhou stranu výzdoba některých rodinných domů může přesáhnout i výzdobu města či dokonce OC. Útěchou může být, že vyšší pořizovací cena proti supermarketům zaručuje vysokou životnost, propojitelnost systémů, kombinovatelnost apod.“ sdělila nám paní Poláčková.

 

Zásuvky jsou chráněny

Zajímalo nás, zda není světelná venkovní výzdoba nějak nebezpečná? „Venkovní osvětlení by mělo mít venkovní krytí IP 44, a pokud veškeré zásuvky domu odpovídají požadavkům současných norem a jsou chráněny proudovým chráničem, není třeba si ničeho obávat. Mnohé systémy jsou dnes s transformátorem na 12V nebo 24 V,“ uklidnila nás Eva Poláčková.

 

Přijďte se vánočně naladit...

Pokud chcete vidět nápaditou vánoční výzdobu, přijďte se mrknout do Dobrovíze, kde připravují i zajímavý program: „Jako každý rok Vánoční dvůr bude žít svým vánočním životem po celý advent a ráda bych pozvala na první adventní koncert 28. 11. s Hlasopletem, neboť tento mužský kvintet vloni vydal CD Betlém a nikde jinde neuslyšíte ten den originálnější české moderní vánoční písně. Další program najdete na stránkách Vánočního dvora Dobrovíz,“ zve čtenáře Eva Poláčková.

 

Přečtěte si také první část povídání o vánoční výzdobě s paní Poláčkovou...

A zjistěte, jak si vytvořit adventní věnec!