Hlavou černošické základní školy se stane zástupkyně Zhoufová

  |  

Naleznou rozbouřené vody základní školy konečně klidný přístav? Odpovědi získáme až v následujícím roce.

Když na začátku července oznámila ředitelka ZŠ Černošice Romana Lisnerová odstoupení, bylo jasné, že na začátku školního roku bude v Černošicích živo. Vedením školy byla dočasně pověřena Barbora Formanová a konkurzní řízení vyhlášeno na říjen. Nyní konečně známe jeho výsledky.

Černošice vs. Řevnice

Zájem o post ředitele byl značný. O místo se ucházelo devět zájemců, přičemž osm z nich bylo 4. listopadu pozváno na pohovor. Mezi nimi nechyběla ani nedávno odvolaná ředitelka ZŠ Řevnice Pavlína Seidlerová. Ta nakonec společně se zástupkyní černošické školy Ludmilou Zhoufovou patřila mezi jediné dvě kandidátky, které konkurzní komise označila jako vhodné. Na základě bodového ohodnocení nicméně doporučili Ludmilu Zhoufovou.

Rada města 23. listopadu potvrdila jmenování dlouholeté učitelky a nyní zástupkyně Zhoufové. Do křesla ředitelky usedne 1. ledna 2016.

Vítěze známe. A co nyní?

V Černošicích se podle našich zdrojů proslýchá, že tato volba potěšila pedagogický sbor, stejně tak je veřejným tajemstvím, že ve škole jsou problémy kvůli šikaně. Snažili jsme se proto zjistit, jak hodlá paní Zhoufová situaci řešit. Převezme po své předchůdkyni některé metody? A co bude vůbec jejím prvním krokem? Čerstvě jmenovaná Zhoufová se nicméně do svého oficiálního nástupu do funkce 1. ledna 2016 nechce k ničemu vyjadřovat.

Starosta města Filip Kořínek se odmítl nadále vyjadřovat k důvodům odchodu předchozího vedení. (Samotná Lisnerová napsala otevřený dopis, v němž označila za jeden hlavních důvodů odchodu, že musela čelit neustále šikaně. Ze strany města však měla podporu.)„Co je ve škole aktuálně potřeba řešit z hlediska provozu, kvality vzdělání apod., to už je věc nového vedení školy – kromě investičních projektů, o které se stará město,“ uvedl pro ČtiDoma.cz. „Rada města i já osobně jsme s novou paní ředitelkou dohodnuti, že v příštích měsících provede škola auto-evaluaci k posouzení svého výchozího stavu (nejspíš) podle kritérií České školní inspekce pro hodnocení kvality škol, a následně vedení školy předloží svůj plán pro další rozvoj školy na následující období radě města.“


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru