Úvaly toužebně hledají poštovní doručovatelky. Říčanské depo je v rozkladu

Doručování pošty prý funguje v Úvalech bídně
  |  

Úvalské dlouhodobě trápily služby České pošty. Doposavaď je obsluhovala pošta z Říčan a místní nebyli vůbec spokojeni. Nyní úvalská pošta nabírá své vlastní doručovatelky. 

Říčanské depo v rozkladu

„Máme jen ty nejhorší zkušenosti. Neustále se opakující nedoručení zásilek, a to i přesto, že jsme celý den doma. Oznámení o uložení zásilky nacházíme ve schránce a dnes ani ne ve schránce, ale položené na plynovém sloupku, což se mi tedy zdá opravdu neuvěřitelné. A to se opakuje týden co týden, neustále a pořád,“ stěžuje si Lenka Froňková z Úval. A zdaleka není jediná, komu se zatoulaly zásilky. Úvaly jsou bohužel ve stejném postavení jako kdokoliv jiný, tedy postavení zákazníka. Se službami pošty ale nebylo spokojeno ani vedení radnice, a tak například místní zpravodaj si místo pošty distribuovali sami.

 

Úvaly nabírají doručovatelky

Jak upozorňoval starosta Úval, problém České pošty nebyl problémem personálním, ale systémovým. Zásilky se totiž doručovaly nejdříve do říčanského depa České pošty, které se prý nachází ve velmi neutěšené situaci. Místní apelovali na vedení České pošty, aby se zásilky nedoručovali prostřednictvím tohoto depa, ale místní pobočky, což se teprve chytá: „Doručovatelky začnou fungovat přímo z Úval až od 1.2.2016. My bychom byli rádi, kdyby to bylo dříve, ale bohužel dříve to prý Česká pošta nestíhá zorganizovat,“ sdělil nám starosta Úval Petr Borecký. Právě na tuto pobočku nyní hledají poštovní doručovatelky, a to jak pěší, tak s řízením vozidla. O další vývoji zde a v říčanském depu vás budeme informovat.  

 

Úvalské nádraží ozdobily zajímavé malby. Podívejte se na ně!

Často jsme psali o nově otevřeném podchodu pod tratí...


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru