V Újezdu uvidíte nové značky. Co jsou to zóny 30?

Začátek zóny 30
Zobrazit fotogalerii (2)
  |  

V Újezdu nad Lesy vás mohou překvapit nové zóny 30, které jsou vymezeny speciálními značkami. Kde je můžete nově najít a jak zde jezdit? 

Nové úseky s „třicítkou“

V první polovině prosince 2015 budou v Újezdu na základě schváleného dopravního generelu (tedy souboru doporučení dopravního experta) zavedeny nové zóny 30. Ke stávající zóně v oblasti ohraničené ulicemi Starokolínská a Staroklánovická přibydou dvě nově oblasti. Jednak půjde o severovýchodní oblast, která je ohraničená ulicemi Novosibřinská a Staroklánovická, oblast jihovýchodní oblast, která je ohraničená ulicemi Zaříčanská, Novosibřinská a Rohožnická, a nakonec jižní oblast, která je ohraničená ulicemi Staroújezdská, Novosibřinská a Zaříčanská a jihozápadní oblast, která je ohraničená ulicemi Starokolínská a Staroújezdská.

 

Oblasti ohraničí speciální cedule

Ve těchto oblastech je maximální povolená rychlost 30 kilometrů za hodinu, nesmí sem vjíždět nákladní automobily a na místní nerozlišených křižovatkách platí přednost zprava. To, jak budou zóny označeny, vidíte na obrázku. Výstražná cedule přitom zahrnuje všechny značky, které chování v zóně jasně vymezují.  

 

V Úvalech na náměstí zaparkujete nově jen dvě hodiny. Kde jsou ještě zóny? 

V Újezdě budovali nové zastávky a parkoviště Kiss and ride. Co to je?


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru