Desítky nových policistů pro střední Čechy složilo slib, stále jich ale chybí padesát

Desítky nových policistů pro střední Čechy složilo slib, stále jich ale chybí padesát
Zobrazit fotogalerii (5)
 

V pražském Muzeu policie složilo v úterý 24. listopadu služební slib 43 nových policistů, kteří mají sloužit ve středních Čechách. I to je ale stále málo a policie hledá další do svých řad. Co je ke vstupu do nich potřeba? 

Čeká je odborná roční příprava

Noví policisté budou sloužit v útvarech pořádkové a dopravní policie. Slavnostní slib složili do rukou policejního prezidenta Tomáše Tuhého, který předal také medaile za věrnost policistům, kteří slouží déle než dvacet a třicet let: „Nové policisty teď čeká základní odborná příprava v délce jednoho roku, v rámci které získají základní znalosti a dovednosti týkající se policejní práce. Jsem si jist, že výkon služby u Policie České republiky se pro řadu nových policistů stane celoživotním posláním,“ uvedl policejní prezident.

 

Ve středních Čechách není policistů stále dost

Ačkoliv středočeská policie přijala do svých řad více jak 150 nových policistů, stále to není dost a shánějí sem posily. Hledají se policisté do dopravního oddělení, nebo na obvodní oddělení. Zájemci se mohou dostavit na pravidelnou informační schůzku, která se koná vždy ve středu od devíti hodin na Krajském ředitelství, tedy v ulici Na Báních na Zbraslavi. Tam se jede autobusem z metra Smíchovské nádraží, zastávka Na Drahách. A co musí uchazeč nabízet? Kromě věku nad 18 let je to ještě bezúhonnost, středoškolské vzdělání a zdravotní a osobnostní způsobilost. 

 

V hlavním městě se nabírají také strážníci! 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru