Klánovice překvapil v pondělí ráno nájezd policistů, šlo ale jen o cvičení

V klánovickém lese se konalo cvičení
 

Mnoho houkajících policejních aut, policisté, kteří uzavírají prostor páskou a desítky mužů ve zbrani, kteří pročesávají okolí. Tak vypadalo pondělní ráno v Klánovicích. Naštěstí se nemusejí místní bát, žádného vraha, nebo lupiče zde nechytají.

 

Desítky policistů v lese

„Dnes po deváté ranní přijelo jedenáct policejních aut s houkáním na parkoviště u školy. Asi třicet policistů se vydalo v rojnici patrně někam k lesu. Před pár měsíci se to samé odehrálo také, s tím, že uzavřeli páskou i kus Mechovky a přijeli i větší vozy,“ líčila poněkud dobrodružné pondělní ráno jedna klánovická obyvatelka, která vyjádřila pochopitelně obavy o to, zda se zde neschovává nějaký ten kriminální živel.

 

Šlo jen o cvičení

Naštěstí se nemusejí místní ničeho bát, protože se zde nikdo takový neskrývá: „V Klánovicích probíhá právě cvičení. Jde o dobré místo na nácvik určitých situací,“ sdělila nám Iveta Martínková, tisková mluvčí pražské policie. Místní si tak mohou oddechnout, ale není to tak dávno, co měli dokonce zákaz do klánovického lesa chodit. Skrýval se zde totiž velmi nebezpečný a ozbrojený muž, který měl mít také prsty ve vraždě mladého Rusa, ke které došlo před rokem na konci jara. Tohoto muže dodnes nechytili, i když zde tehdy celý les obklíčili a procházeli centimetr po centimetru.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru