Dobrá zpráva, vlaky od Kolína už budou jezdit na Hlavní nádraží! A kdy?

Vlaky budou jezdit častěji...
  |  

Od 13.prosince se chystá změna jízdního řádu na železnici. Ta se dotkne také tratí z centra směrem na Lysou nad Labem a na Kolín. Cestující jistě potěší, že se bude již jezdit i na Hlavní nádraží.

 

Vlaky z Brodu na Hlavní nádraží posílí

„Vlaky pojedou přes Hlavní nádraží již od 13. prosince, hala se však bude ještě nadále opravovat,“ sdělil nám pracovník tiskového odboru Českých drah. Právě kvůli opravě haly totiž byla zrušena linka S7, která jinak propojuje Klánovice a Smíchovské nádraží, kam lze takto dojet zhruba za půl hodiny. Tyto linky S7 budou prodlouženy z Úval až do Českého Brodu a interval bude tak zkrácen ve špičkách na 15 místo 30 minut. Ranní a odpolední špička této linky pak bude rozšířena a linka bude tedy jezdit častěji. Linky S9 budou prodlouženy z Čelákovic až do Lysé nad Labem.

 

Nová zastávka již brzy

Připravuje se také otevření nové zastávky Praha Běchovice střed, která usnadní cestování do Běchovic. Ty jsou totiž poměrně dlouhé a dosavadní zastávka je umístěna na začátku obce. Nová zastávka se bude nacházet ve středu obce. „Datum otevření zastávky není doposud znám, mělo by to být zanedlouho po změně jízdních řádů 13. prosince,“ sdělil nám tiskový mluvčí Českých drah. O otevření zastávky a o tom, jak ovlivní místní dopravu a navazující spoje, vás budeme včas informovat.